Menu Zamknij

Suplementy dla koni – jakich suplementów potrzebuje Twój koń?

Suplementy dla koni, często nazywane paszami uzupełniającymi, dodaje się do paszy dla konia, gdy potrzebuje on dodatkowego źródła określonych składników odżywczych, aby wspierać jego zdrowie. W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje suplementów i jakie suplementy będą najlepsze dla Twojego konia.

suplementy dla koni

Suplementy dla konia

Suplementy dla koni mogą być suplementami witaminowo-mineralnymi o szerokim spektrum działania, które mają na celu utrzymanie ogólnego dobrego samopoczucia konia. Natomiast inne są formułowane w celu ukierunkowania na konkretny obszar – na przykład suplementy na stawy, suplementy na kopyta lub środki uspokajające.

Suplementy mogą występować w różnych postaciach, ale najczęściej są to proszki, płyny i granulki. Powinny być łatwe do zmieszania z paszą, aby zapewnić spożycie całego środka.

Jak działają suplementy?

Suplementy o szerokim spektrum dostarczają witamin i minerałów, których może brakować w diecie Twojego konia. Na przykład, jeśli koń jest na ograniczonym wypasie lub nie otrzymuje zbilansowanej paszy z wiader. Bardziej szczegółowe suplementy zapewniają bardziej ukierunkowane odżywianie z określonymi składnikami, o których wiadomo, że oferują wsparcie w określonym obszarze.

Suplementów nie należy mylić z lekami – suplementy nie leczą, ale raczej wspomagają zdrowie konia. Na przykład suplementy na kopyta mogą wspierać zdrowy wzrost kopyt, podczas gdy suplementy na układ oddechowy, wspierają pracę płuc.

Rodzaje suplementów:

Koń na zawodach

Aby chronić dobro konia i zapewnić równe szanse, jeśli bierzesz udział w zawodach, Twój koń może zostać przebadany, aby upewnić się, że nie spożył żadnych leków lub substancji zakazanych. Stosowanie suplementów odbywa się na własne ryzyko, dlatego zaleca się szczególną ostrożność.

Podziel się ze znajomymi