Menu Zamknij

Witamina C dla koni – 100% kwas L-askarbinowy 1kg – Galvet

102,00 

100% witamina C dla koni w wydajnym opakowaniu 1kg.
Niezbędny dodatek w okresie poza pastwiskowym!

galvet

Witamina C dla koni – czysty kwas L-askarbinowy

Witamina C należy do antyoksydantów pokarmowych, które chronią organizm przed szkodliwym działaniem
wolnych rodników. Kwas askorbinowy wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. Bierze udział w syntezie kolagenu, karnityny i amin katecholowych.

Bierze udział w przemianie i przyswajaniu żelaza, w procesach odpornościowych oraz  wytwarzaniu przeciwciał i gojeniu się ran.

Największe zapotrzebowanie stwierdzono u koni sportowych, klaczy w ostatnim trymestrze ciąży. U koni rekreacyjnych i niepracujących zapotrzebowanie na witaminę C występuje zazwyczaj w okresie z brakiem dostępu do zielonki.

Postać: Biały proszek.

Przechowywanie:

Szczelnie zamknięte, chronić przed światłem i wilgociom.

Skład:

Witamina C, kwas l-askarbinowy – minimum 99%

Dawkowanie:

Z wodą lub paszą
Konie i kuce w sytuacjach stresowych, osłabione, poddawane wysokim obciążeniom, w ostatnim trymestrze ciąży – 1,5-2,5g /dzień
Konie i kuce rekreacyjne i niepracujące – 1-2g /dzień
Przy koniach z dostępem do zielonki w okresie letnim podajemy mniej lub odstawiamy na ten okres.

Marka

Galvet

Galvet w firmie założonej w grupie oznaczonej weterynarii w 1994 roku. Swoim klientom oferuje: pasze, karmy dla zwierząt, produkty biobójcze, nasiona, nawozy, produkty owadobójcze i wiele innych. Na początku zamówienia, produkcja wyrobów gotowych dla weterynarzy z czasem poszerzanym asortyment. Centrum działające lokalnie wkrótce przerodziło się w firmie cieszące się zaufaniem z firmy Polski. A także, z Europy, weszła na rynek azjatycki. Firma może pochwa się wprowadzeniem systemu, który mae działalność, posiada produkty Galvet są wysokiej jakości. Ponadto, współpracują ze znanymi i zaufanymi firmami z kraju iz zagranicy. Wsłuchując się w życzenia klientów wprowadzają nowe, dostępne produkty. Wszystko po to aby dbać o zadowolenie, hodowców koni oraz i dobre ich zwierząt. Firma od lat stawia na lojalność i zaufanie oraz stara się zachowywać wiarygodność zaufania, aby nie zawieść tego zaufania.
galvet