Menu Zamknij

Wędzidło WH Ultra Z Luźnymi Pierścieniami – Sprenger

922,80 

WH ULTRA to zmodyfikowany system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło WH Ultra Z Luźnymi Pierścieniami – Sprenger to zmodyfikowany system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. W systemie KK ULTRA, dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło bardziej dopasowuje się do ilości miejsca w końskim pysku oraz zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Unikalność

Dodatkową cechą WH ULTRA jest unikalny łącznik. Posiada on rolkę, przynoszącą pozytywne efekty w postaci zwiększenia koncentracji konia na odbiorze sygnałów ” z języka”. WH ULTRA zaleca się dla koni, które nie reagują dobrze na sygnały biegnące od wodzy. Rolka wzmacniając delikatną stymulację, poprawia możliwość uzyskania prawidłowego kontaktu. Dzięki temu koń lepiej się rozluźnia ( szczególnie w „szczęce” ) i koncentruje na poleceniach jeźdźca.

Wędzidło wykonano w wersji z sensoganu lub auriganu, kółka ze stali nierdzewnej. Obydwa materiały opracowane przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

Występuje także jako wędzidełko do munsztuka.

ROZMIARY wędzideł i wędzidełek na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej
88 – Aurigan, kółka ze stali nierdzewnej