Menu Zamknij

Wędzidło WH Ultra Soft – Sprenger

922,80 

WH ULTRA to zmodyfikowany system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło WH Ultra Soft – Sprenger to zmodyfikowany system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. W systemie KK ULTRA, dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku. Zmniejsza się także nacisk na boczne części pyska i żuchwy. Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku. Dodatkowo, daje szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami.

Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

W przypadku WH ULTRA Soft  łącznik pokryto kauczukiem. WH ULTRA Soft zaleca się dla koni młodych oraz starszych niezbyt dobrze przyjmujących wędzidło, zwiększając ich koncentrację na odbiorze sygnałów ” z języka”. Pomaga także unikać złych nawyków konia w postaci „gryzienia wędzidła”. Pozwala uzyskać większe rozluźnienie.

Wędzidło wykonywane jest w wersji z sensoganu lub auriganu, kółka ze stali nierdzewnej. Obydwa materiały opracowane przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu. W przypadku określonych rozmiarów, można zakupić również wersję, w której wędzidło wykono z sensoganu, zaś kółka z auriganu.

ROZMIARY wędzideł na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej
88 – Aurigan, kółka ze stali nierdzewnej