Menu Zamknij

Wędzidło WH Ultra D-Ring – Sprenger

1104,00 

WH ULTRA to zmodyfikowany system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło WH Ultra D-Ring – Sprenger to zmodyfikowany system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system. Bazuje na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. W systemie KK ULTRA, dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło jest bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku.  Zmniejsza się także nacisk na boczne części pyska i żuchwy. „Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami.Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów.Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Unikalna cecha WH ULTRA to łącznik z rolką, przynoszący pozytywne efekty w postaci zwiększenia koncentracji konia na odbiorze sygnałów ”  języka”. WH ULTRA bardzo zaleca się dla koni, które nie reagują dobrze na sygnały biegnące od wodzy. Rolka wzmacniając delikatną stymulację, poprawia możliwość uzyskania prawidłowego kontaktu. Dzięki temu koń się lepiej się rozluźnia ( szczególnie w „szczęce” ) i koncentruje na poleceniach jeźdźca.

Wędzidło WH Ultra D-Ring – Sprenger utrzymuje stałą – centralną pozycję wędzidła w pysku oraz zapobiega „przeciąganiu” wędzidła. Dzięki temu łącznik systemu WH ULTRA realizuje delikatny nacisk na centralną strefę języka, zaś pierścienie wspomagają boczne działanie wodzy. Nadają się szczególnie dla koni nie poruszających się w pełnej równowadze oraz samowolnych – poprzez wspieranie kontaktu i stabilizację pozycji wędzidła. Odpowiednie dla koni z wrażliwymi kącikami pyska – nie przyszczypują warg.

Wędzidło wykonywane jest z Sensoganu, kółka ze stali nierdzewnej, materiału opracowanego przez HS Sprenger. Charakteryzuje się on wysokim, uregulowanym poziomem utleniania.

Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzideł na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej