Menu Zamknij

Wędzidło Turnado 2-Type – Sprenger

838,80 

TURNADO – to opatentowany przez HS Sprenger system dla wędzideł pojedynczo łamanych, bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Turnado 2-Type – Sprenger – to opatentowany przez HS Sprenger system dla wędzideł pojedynczo łamanych, bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Łatwo je rozpoznać, ze względu na specjalnie wykonaną powierzchnię, lekko szorstką –  w części środkowej, przy łączeniu dwóch elementów wędzidła. Łączenie elementów ścięgierza zostało obrócone o 45° do przodu. Dzięki temu innowacyjnemu połączeniu, wędzidło lepiej układa się w pysku konia i dokładniej oddziaływuje na język. Wędzidła typu TURNADO dają szansę na delikatny kontakt i umożliwiają perfekcyjną komunikację z koniem. Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, zmniejszone zostało ryzyko kaleczenia podniebienia konia oraz efekt „dziadka do orzechów”.

Wędzidła typu 2-type to bardzo przydatne rozwiązanie, łączące w sobie zalety wędzidła oliwkowego oraz z luźnymi pierścieniami. Wspiera utrzymanie stałej – centralnej pozycji wędzidła w pysku oraz zapobiega jego „przeciąganiu”. Istotną kwestią jest także boczne wspomaganie działanie wodzy. Jajowaty kształt połączenia ścięgierza z kółkami, zapewnia ochronę kącików pyska.

Wędzidło wykonano w wersji z sensoganu lub auriganu, kółka ze stali nierdzewnej. Obydwa materiały opracowane przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzidła na załączonych zdjęciach – nie produkowany 135 mm.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej
88 – Aurigan, kółka ze stali nierdzewnej