Menu Zamknij

Wędzidło Pelham Novocontact pojedynczo łamany – Sprenger

1140,00 

PELHAM – jest to rodzaj kiełzna łączącego  działanie munsztuka z wędzidłem.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Pelham Novocontact pojedynczo łamany – Sprenger to rodzaj kiełzna łączącego – działanie munsztuka z wędzidłem. Tak skonstruowane wędzidło pozwala na większą kontrolę podczas jazdy na silnych i potężnych koniach. Sygnały biegnące od wodzy oddziaływują na trzy części głowy konia; język, potylicę  i żuchwę. Pelham może być używany przy zastosowaniu jednej lub dwóch par wodzy.

W przypadku użycia dwóch par wodzy – wodza wędzidłowa oddziaływuje na język oraz krawędzie żuchwy, zaś wodza przypięta do czanek na potylicę i dolną część żuchwy. Przy użyciu jednej wodzy zalecamy zastosowanie łącznika, którym łączy się pierścienie wędzidłowe oraz dolne kółko czanek i dopiero do niego dopina się wodze.

Zwracamy uwagę, na prawidłowe zapięcie łańcuszka – po nabraniu wodzy kąt ustawienia czanek w stosunku do osi pyska konia nie powinien przekraczać 45 °. Ponieważ podbródek konia jest bardzo wrażliwy  – warto używać osłony łańcuszka.

System NOVOCONTACT to najnowszy wynalazek HS Sprenger w dziedzinie wędzideł. Opracowano je, opierając się na najnowszych badaniach naukowych, wykorzystując nowoczesny stop jakim jest Sensogan oraz technologię KK-Ultra. Wykonane badania oraz testy przeprowadzone zarówno przez profesjonalnych jak i rekreacyjnych jeźdźców potwierdziły, iż to odpowiednie wędzidło dla każdego konia.

Unikalny kształt

Dzięki unikalnemu, owalnemu kształtowi, przy stabilnym utrzymaniu kontaktu przez jeźdźca – uzyskujemy delikatne oddziaływanie na większej powierzchni języka. W momencie zwiększenia działania wodzy, wędzidło lekko obraca się do przodu i powierzchnia przylegania do języka staje się węższa – zwiększając precyzję i skuteczność komunikacji z koniem. Wędzidła Novocontact poprawiają interakcję między jeźdźcem i koniem, ułatwiają akceptację wędzidła oraz podnoszą jakość kontaktu.

Wędzidło Pelham Novocontact pojedynczo łamany – Sprenger – szczególnie przyjazne dla koni mających problem z uzyskaniem prawidłowego, ufnego kontaktu. Otrzymały także rekomendację dla koni z wrażliwym pyskiem, umożliwiając jeźdźcom przekazywanie „miękkich” sygnałów. Wędzidło wykonywane jest z Sensoganu.

Materiał opracowany przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

Grubość – 16 mm
Romiar – 125, 135, 145 mm
Długość czanek – 4,5 cm