Menu Zamknij

Wędzidło Pelham Novocontact podwójnie łamane – Sprenger

1380,00 

PELHAM – jest to rodzaj kiełzna łączącego  działanie munsztuka z wędzidłem.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Pelham Novocontact podwójnie łamane – Sprenger to rodzaj kiełzna łączącego działanie munsztuka z wędzidłem. Tak skonstruowane wędzidło pozwala na większą kontrolę podczas jazdy na silnych i potężnych koniach. Sygnały biegnące od wodzy oddziaływują na trzy części głowy konia; język, potylicę  i żuchwę. Pelham może być używany przy zastosowaniu jednej lub dwóch par wodzy.

W przypadku użycia dwóch par wodzy – wodza wędzidłowa oddziałowuje na język oraz krawędzie żuchwy, zaś wodza przypięta do czanek na potylicę i dolną część żuchwy. Przy użyciu jednej wodzy zalecamy zastosowanie łącznika, którym łączy się pierścienie wędzidłowe oraz dolne kółko czanek i dopiero do niego dopina się wodze.

Zwracamy uwagę, na prawidłowe zapięcie łańcuszka – po nabraniu wodzy kąt ustawienia czanek w stosunku do osi pyska konia nie powinien przekraczać 45 °. Ponieważ podbródek konia jest bardzo wrażliwy  – warto używać osłony łańcuszka.

System NOVOCONTACT to najnowszy wynalazek HS Sprenger w dziedzinie wędzideł. Opracowano je, opierając się na najnowszych badaniach naukowych, wykorzystując nowoczesny stop – Sensogan oraz technologię KK-Ultra. Wykonane badania oraz testy przeprowadzone zarówno przez profesjonalnych jak i rekreacyjnych jeźdźców potwierdziły, iż to odpowiednie wędzidło dla każdego konia.

Dzięki unikalnemu, owalnemu kształtowi, przy stabilnym utrzymaniu kontaktu przez jeźdźca – uzyskujemy delikatne oddziaływanie na większej powierzchni języka. W momencie zwiększenia działania wodzy, wędzidło lekko obraca się do przodu. Powierzchnia przylegania do języka staje się węższa – zwiększając precyzję i skuteczność komunikacji z koniem.

Wędzidło Pelham Novocontact podwójnie łamane – Sprenger to rodzaj kiełzna łączącego działanie munsztuka z wędzidłem. To idealny wybór do stosowania u koni, które sporadycznie mają tendencję do zbyt silnego oddziaływania na rękę jeźdźca. A także dla koni zbyt wrażliwych by można jeździć na nich, przy użyciu „ostrzejszych” wędzideł. Wędzidła Novocontact poprawiają interakcję między jeźdźcem i koniem, ułatwiają akceptację wędzidła oraz podnoszą jakość kontaktu.

Opatentowane rozwiązania

W wędzidle wykorzystywano także system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger, bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło jest bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku oraz zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie od razu.

Istotne, iż przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”. Wędzidło wykonywano Sensoganu.

Materiał opracowany przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

Grubość – 16 mm
Rozmiar – 125, 135, 145 mm
Długość czanek –  4,5 cm