Menu Zamknij

Wędzidło oliwkowe Mac-Genis z rolką Balotade

180,00 

Wędzidło oliwkowe Mac-Genis z rolką Balotade – wykonane ze stali nierdzewnej, posiada po trzy małe miedziane rolki osadzone z jednej i drugiej strony, lekko wygiętego ścięgierza. Rolki w wędzidle Mac-Genis zaprojektowane są tak, aby toczyć się po szczęce. Zapobiegają dzięki temu zjawisku “krzyżowania żuchwy”. Co więcej, dzięki zastosowaniu miedzi w rolkach w połączeniu ze stalą nierdzewną wędzidło wspomaga wydzielanie śliny co znacznie wpływa na stopień przyjęcia wędzidła przez konia.

Dodatkowo oliwkowe wędzidło ochroni wargi konia przed uszczypnięciem.

SKU: Brak danych Kategoria: Tagi: ,
balotade

Wędzidło oliwkowe Mac-Genis z rolką Balotade

Wędzidło oliwkowe Mac-Genis z rolką Balotade – wykonane ze stali nierdzewnej, posiada po trzy małe miedziane rolki osadzone z jednej i drugiej strony, lekko wygiętego ścięgierza. Rolki w wędzidle Mac-Genis zaprojektowane są tak, aby toczyć się po szczęce. Zapobiegają dzięki temu zjawisku “krzyżowania żuchwy”. Co więcej, dzięki zastosowaniu miedźi w rolkach w połączeniu ze stalą nierdzewną wędzidło wspomaga wydzielanie śliny. Znacznie wpływa to na stopień przyjęcia wędzidła przez konia.

Dodatkowo oliwkowe wędzidło ochroni wargi konia przed uszczypnięciem.

Zastosowany w tym typie wędzidła ścięgierz pojedynczo łamany wywiera nacisk na boki języka, wargi i żuchwę. Tworząc tzw. zjawisko “dziadka do orzechów”.

Dostępne w rozmiarach: 11,5 cm, 12,5 cm, 13,5 cm

Sprawdź też jakie inne produkty Balotade znajdziesz w Stiplu.
Rozmiar

10,5 cm, 11,5 cm, 12,5 cm, 13,5 cm, 14,5 cm

Marka

Balotade

Balotade to polska firma serwisa wysokiej jakości profesjonalny sprzęt jeździecki. W ofercie firmy można znaleźć m.in. siodła, napierśniki, ochraniacze, ogłowia, wodze, wędzidła, czy odzież jeździecka. Wygoda dla konia i jego jeźdźca to priorytet firmy w produkowaniu sprzętu profesjonalnego sprzętu do jazdy konnej. Dlatego marka oferuje produkty ręcznie szyte z naturalj, ukierunkowuj markę. Jeździe do sportu, w których zawsze mamy jeździec: jeździec i koń. Obydwoje powinni być zaopatrzeni w sprzęcie nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Bezpieczny sprzęt jeździecki na sprzęt wytrzymały i profesjonalnie wykonany. Dodatkowo powinno się mieć odpowiednio dobierać, a następnie pielęgnować. Balotade robi wszystko, aby badanie tym. Marka od wielu lat dba o konia oraz jeźdźca, a także dzieli się doświadczeniem i edukuje. Produkty Balotade można znaleźć w sklepach na całym świecie.
balotade

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wędzidło oliwkowe Mac-Genis z rolką Balotade”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *