Menu Zamknij

Wędzidło Novocontact pojedynczo łamane Oliwkowe – Sprenger

900,00 

NOVOCONTACT to najnowszy wynalazek HS Sprenger w dziedzinie wędzideł.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Novocontact pojedynczo łamane Oliwkowe – Sprenger to najnowszy wynalazek HS Sprenger w dziedzinie wędzideł. Opracowano je, opierając się na najnowszych badaniach naukowych, wykorzystując nowoczesny stop jakim jest Sensogan oraz technologię KK-Ultra. Wykonane badania oraz testy przeprowadzone zarówno przez profesjonalnych jak i rekreacyjnych jeźdźców potwierdziły – to odpowiednie rozwiązanie dla każdego konia. Dzięki unikalnemu, owalnemu kształtowi, przy stabilnym utrzymaniu kontaktu przez jeźdźca – uzyskujemy delikatne oddziaływanie na większej powierzchni języka.

W momencie zwiększenia działania wodzy, wędzidło lekko obraca się do przodu i powierzchnia przylegania do języka staje się węższa. Jednocześnie zwiększa precyzję i skuteczność komunikacji z koniem. Wędzidła Novocontact poprawiają interakcję między jeźdźcem i koniem, ułatwiają akceptację wędzidła oraz podnoszą jakość kontaktu. Wędzidło Novocontact pojedynczo łamane Oliwkowe – Sprenger to szczególnie przyjazny wybór dla koni mających problem z uzyskaniem prawidłowego, ufnego kontaktu. Otrzymały także rekomendację dla koni z wrażliwym pyskiem, umożliwiając jeźdźcom przekazywanie „miękkich” sygnałów.

Wędzidła oliwkowe nadają się szczególnie dla koni z wrażliwymi kącikami pyska – nie przyszczypują warg. Utrzymują stałą – centralną pozycję wędzidła w pysku oraz zapobiegają „przeciąganiu” wędzidła.

Wędzidło wykonano z Sensoganu. Materiał opracowany przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzideł i wędzidełek na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej