Menu Zamknij

Wędzidło Novocontact podwójnie łamane – Sprenger

876,00 

NOVOCONTACT to najnowszy wynalazek HS Sprenger w dziedzinie wędzideł.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Novocontact podwójnie łamane – Sprenger to najnowszy wynalazek HS Sprenger w dziedzinie wędzideł.Opracowano je, opierając się na najnowszych badaniach naukowych, wykorzystując nowoczesny stop – Sensogan oraz technologię KK-Ultra. Wykonane badania oraz testy przeprowadzone zarówno przez profesjonalnych jak i rekreacyjnych jeźdźców potwierdziły, iż nadają się dla każdego konia. Dzięki unikalnemu, owalnemu kształtowi, przy stabilnym utrzymaniu kontaktu przez jeźdźca – uzyskujemy delikatne oddziaływanie na większej powierzchni języka.

W momencie zwiększenia działania wodzy, wędzidło lekko obraca się do przodu i powierzchnia przylegania do języka staje się węższa. Zwiększa tym samym precyzję i skuteczność komunikacji z koniem. Wędzidła Novocontact poprawiają interakcję między jeźdźcem i koniem, ułatwiają akceptację wędzidła oraz podnoszą jakość kontaktu. Podwójnie łamane wędzidła Novocontact doskonale sprawdzają się u koni, które sporadycznie mają tendencję do zbyt silnego oddziaływania na rękę jeźdźca, lecz są zbyt wrażliwe by można jeździć na nich, przy użyciu „ostrzejszych” wędzideł.

Opatentowany system

Wędzidło Novocontact podwójnie łamane – Sprenger wykorzystano także system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger, bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło bardziej dopasowuje się do ilości miejsca w końskim pysku. Ponadto zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy. „Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów.

Pozytywna zmiana widoczna praktycznie od razu. Istotny jest fakt, iż przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”. Wędzidło wykonywane jest z Sensoganu. Materiał opracowany przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu. Występuje także jako wędzidełko do munsztuka. Wędzidełko Novocontact ma dużą powierzchnię kontaktu pomimo stosunkowo niewielkiej grubości – 12 mm.

W połączeniu z munsztukiem, optymalnie wykorzystuje ograniczoną ilość miejsca w pysku konia oraz charakteryzuje się delikatnością w działaniu.

ROZMIARY wędzideł i wędzidełek na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej