Menu Zamknij

Wędzidło Novocontact podwójnie łamane Oliwkowe – Sprenger

1020,00 

NOVOCONTACT to najnowszy wynalazek HS Sprenger w dziedzinie wędzideł.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Novocontact podwójnie łamane Oliwkowe – Sprenger to najnowszy wynalazek HS Sprenger w dziedzinie wędzideł. Opracowano je, opierając się na najnowszych badaniach naukowych, wykorzystując nowoczesny stop jakim jest Sensogan oraz technologię KK-Ultra. Wykonane badania oraz testy przeprowadzone zarówno przez profesjonalnych jak i rekreacyjnych jeźdźców potwierdziły, iż są odpowiednie dla każdego konia. Dzięki unikalnemu, owalnemu kształtowi, przy stabilnym utrzymaniu kontaktu przez jeźdźca – uzyskujemy delikatne oddziaływanie na większej powierzchni języka.

W momencie zwiększenia działania wodzy, wędzidło lekko obraca się do przodu i powierzchnia przylegania do języka staje się węższa – zwiększając precyzję i skuteczność komunikacji z koniem. Wędzidła Novocontact poprawiają interakcję między jeźdźcem i koniem, ułatwiają akceptację wędzidła oraz podnoszą jakość kontaktu. Podwójnie łamane wędzidła Novocontact idealnie nadają się do stosowania u koni, które sporadycznie mają tendencję do zbyt silnego oddziaływania na rękę jeźdźca. A także dla koni zbyt wrażliwych by można jeździć na nich, przy użyciu „ostrzejszych” wędzideł.

Delikatne wędzidła oliwkowe

Wędzidła oliwkowe nadają się szczególnie dla koni z wrażliwymi kącikami pyska – nie przyszczypują warg. Utrzymują stałą – centralną pozycję wędzidła w pysku oraz zapobiegają „przeciąganiu” wędzidła. Dzięki temu łącznik systemu KK Ultra realizuje delikatny nacisk na cetralną strefę języka. W wędzidle Novocontakt wykorzystywany jest także system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – Wędzidło Novocontact podwójnie łamane Oliwkowe – Sprenger bardziej dopasowuje się do ilości miejsca w końskim pysku. Ponadto zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy. „Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie od razu.

Istotny jest fakt, iż przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”. Wędzidło wykonywano z Sensoganu. Materiał opracowany przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania.

Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzideł na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej