Menu Zamknij

Wędzidło Nathe Proste Mullen – Sprenger

610,80 

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Nathe Proste Mullen – Sprenger

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie. Wędzidła produkowane są w Niemczech – od roku 2020 światowym dystrybutorem jest HS Sprenger. Obydwie firmy są odzwierciedleniem wszystkiego co najlepsze w haśle „Made in Germany „. Dzięki „know how” SPRENGERA, wędzidła NATHE zyskały na jakości oraz funkcjonalności i doskonale dopełniają asortyment SPRENGERA.

Wędzidła NATHE posiadają gwarancję na rozerwanie ( wewnętrznego – stalowego rdzenia ) i zapewniają bezpieczne użytkowanie. Mogą być stosowane u bardzo wrażliwych koni, które mają alergiczne problemy z wędzidłami metalowymi.

Hasło firmy NATHE – ” Jeźdźcy dla jeźdźców ” idealnie wpisuje się w filozofię HS SPRENGER opierającą rozwój na ścisłej współpracy z zawodowymi jeźdźcami i naukowcami. Dla zapewnienia większej rozpoznawalności oraz ułatwienia klientom odróżnienia od innych podobnych wędzideł na rynku, wykreowano nowe logo – umieszczone na każdym wędzidle.

Wędzidło Nathe Proste Mullen – Sprenger, D-ring jest przyjazne dla pyska i języka konia. Wykonane z małym portem oraz stalowym rdzeniem. Wędzidła typu D-Ring utrzymują stałą – centralną pozycję wędzidła w pysku oraz zapobiegają „przeciąganiu” wędzidła. Istotną kwestia to także boczne wspomaganie działanie wodzy – wskazane dla koni mających tendencję do wypadania na łukach i woltach. Ze względu na „stałe” połączenie scięgierza z pierścieniami ( D-ring ) realizują bardziej bezpośrednio, równomierne (dzięki kształtowi ścięgierza) przenoszenie działania/nacisku – na język  i dolną szczękę. Ponadto, ten model wyposażono w ślinianki chroniące wargi konia.

ROZMIARY wędzideł na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
00 – tworzywo termoplastyczne, kółka ze stali nierdzewnej

UWAGA. Należy pamiętać, iż tworzywo to propozycja bardziej delikatna od metalu i w związku z tym może być „pogryzione” przez konia.