Menu Zamknij

Wędzidło Nathe pojedynczo łamane z wąsami – Sprenger

876,00 

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Nathe pojedynczo łamane z wąsami – Sprenger

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie.Wędzidła produkowane są w Niemczech – od roku 2020 światowym dystrybutorem jest HS Sprenger. Obydwie firmy są odzwierciedleniem wszystkiego co najlepsze w haśle „Made in Germany”. Dzięki „know how” SPRENGERA, wędzidła NATHE zyskały na jakości oraz funkcjonalności i doskonale dopełniają asortyment SPRENGERA.

Wędzidła NATHE posiadają gwarancję na rozerwanie ( wewnętrznego – stalowego rdzenia ) i zapewniają bezpieczne użytkowanie. Stosowane u bardzo wrażliwych koni, które mają alergiczne problemy z wędzidłami metalowymi.

„Jeźdźcy dla jeźdźców”

Hasło firmy NATHE – ” Jeźdźcy dla jeźdźców ” idealnie wpisuje się w filozofię HS SPRENGER opierającą rozwój na ścisłej współpracy z zawodowymi jeźdźcami i naukowcami. Dla zapewnienia większej rozpoznawalności oraz ułatwienia klientom odróżnienia od innych podobnych wędzideł na rynku, wykreowano nowe logo – umieszczone na każdym wędzidle.

Wędzidło Nathe pojedynczo łamane z wąsami – Sprenger to odpowiednie rozwiązanie dla początkujących adeptów jeździectwa oraz młodych koni. Często wykorzystywane przez zawodników startujących w konkurencji skoków przez przeszkody oraz WKKW.

Przydatne w szkółkach jeździeckich. Ponadto, łącznik wykonano z antyalergicznego tworzywa sztucznego. Czanki stabilizują wędzidło w pysku konia. Utrzymywana, właściwa – centralna pozycja wędzidła pozwala na bardzo skuteczną realizację działania pomocy od wodzy. Zewnętrzne działanie czanki podczas jazdy na łukach lub woltach pozwala szybciej zrozumieć koniowi polecenia, ułatwiając jazdę. Pomaga utrzymać tor jazdy, szczególnie koniom mającym tendencje do wypadania na łukach i „pływania” podczas najazdu do przeszkody.

Uniemożliwia także przeciąganie wędzidła, młodym adeptom jeździectwa oraz osobom nadużywającym ręki. Korzystając z tego wędzidła, nie dopuszczamy także do dyskomfortowego dla konia, nacisku na tylne zęby. Ze względu na „stałe” połączenie scięgierza z wąsami oraz sposób połączenia scięgierzy, realizują bardziej bezpośrednio przenoszenie działania/nacisku – na język ( szczególnie krawędzie ) i dolną szczękę. Dodatkowo, ten model wyposażono w ślinianki chroniące wargi konia.

ROZMIARY wędzideł na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
00 – tworzywo termoplastyczne, kółka ze stali nierdzewnej

UWAGA. Należy pamiętać, iż tworzywo jest bardziej delikatne od metalu i w związku z tym może być „pogryzione” przez konia.