Menu Zamknij

Wędzidło Nathe pojedynczo łamane Oliwkowe – Sprenger

828,00 

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Nathe pojedynczo łamane Oliwkowe – Sprenger

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie. Wędzidła produkuje w Niemczech – od roku 2020 światowy dystrybutor to HS Sprenger. Obydwie firmy są odzwierciedleniem wszystkiego co najlepsze w haśle „Made in Germany „. Dzięki „know how” SPRENGERA, wędzidła NATHE zyskały na jakości oraz funkcjonalności i doskonale dopełniają asortyment SPRENGERA.

Wędzidła NATHE posiadają gwarancję na rozerwanie (wewnętrznego – stalowego rdzenia) i zapewniają bezpieczne użytkowanie. Stosowane u bardzo wrażliwych koni, które mają alergiczne problemy z wędzidłami metalowymi.

Jeźdźcy dla jeźdźców

Hasło firmy NATHE – ” Jeźdźcy dla jeźdźców ” idealnie wpisuje się w filozofię HS SPRENGER opierającą rozwój na ścisłej współpracy z zawodowymi jeźdźcami i naukowcami. Dla zapewnienia większej rozpoznawalności oraz ułatwienia klientom odróżnienia od innych podobnych wędzideł na rynku, wykreowano nowe logo – umieszczone na każdym wędzidle.

Wędzidło Nathe pojedynczo łamane Oliwkowe – Sprenger to przyjazny wybór dla pyska i języka konia. Dodatkowo, łącznik wykonano z antyalergicznego tworzywa sztucznego. Ze względu na „stałe” połączenie scięgierza z pierścieniami (oliwka) realizują bardziej bezpośrednio przenoszenie działania/nacisku – na język (szczególnie krawędzie) i dolną szczękę. Wędzidła oliwkowe utrzymują stałą – centralną pozycję wędzidła w pysku oraz zapobiegają „przeciąganiu” wędzidła. Dają dodatkowe wsparcie boczne. Wskazane dla koni mających tendencję do wypadania na łukach i woltach. Ten model wyposażono w ślinianki chroniące wargi konia.

ROZMIARY wędzideł i wędzidełek na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
00 – tworzywo termoplastyczne, kółka ze stali nierdzewnej.

UWAGA. Należy pamiętać, iż tworzywo jest bardziej delikatne od metalu i w związku z tym może być „pogryzione” przez konia.