Menu Zamknij

Wędzidło Nathe podwójnie łamane D-Ring – Sprenger

850,80 

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Nathe podwójnie łamane D-Ring – Sprenger

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie. Wędzidła produkuje w Niemczech, a od roku 2020 światowym dystrybutorem jest HS Sprenger. Obydwie firmy reprezentują sobą to, co najlepsze w haśle „Made in Germany „. Dzięki „know how” SPRENGERA, wędzidła NATHE zyskały na jakości oraz funkcjonalności i doskonale dopełniają asortyment SPRENGERA.

Wędzidła NATHE posiadają gwarancję na rozerwanie ( wewnętrznego – stalowego rdzenia ) i zapewniają bezpieczne użytkowanie. Stosowane u bardzo wrażliwych koni, które mają alergiczne problemy z wędzidłami metalowymi.

Hasło firmy NATHE – ” Jeźdźcy dla jeźdźców ” idealnie wpisuje się w filozofię HS SPRENGER opierającą rozwój na ścisłej współpracy z zawodowymi jeźdźcami i naukowcami. Dla zapewnienia większej rozpoznawalności oraz ułatwienia klientom odróżnienia od innych podobnych wędzideł na rynku, wykreowano nowe logo – umieszczone na każdym wędzidle.

Wędzidło Nathe podwójnie łamane D-Ring – Sprenger jest przyjazne dla pyska i języka konia. Ponadto, łącznik wykonano z antyalergicznego tworzywa sztucznego. Wędzidła typu D-Ring utrzymują stałą – centralną pozycję wędzidła w pysku oraz zapobiegają „przeciąganiu” wędzidła. Istotną kwestią jest także boczne wspomaganie działanie wodzy – wskazane dla koni mających tendencję do wypadania na łukach i woltach. Ze względu na „stałe” połączenie scięgierza z pierścieniami ( D-ring ) oraz sposób połączenia scięgierzy, realizują równomiernie i bardziej bezpośrednio przenoszenie działania/nacisku – na język  i dolną szczękę. Dodatkowo, ten model wyposażono w ślinianki chroniące wargi konia.

ROZMIARY wędzideł na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
00 – tworzywo termoplastyczne, kółka ze stali nierdzewnej.

UWAGA. Należy pamiętać, iż tworzywo jest bardziej delikatne od metalu i w związku z tym może być „pogryzione” przez konia.