Menu Zamknij

Wędzidło Nathe Mullen proste z wąsami – Sprenger

876,00 

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Nathe Mullen proste z wąsami – Sprenger

Od ponad 20 lat NATHE projektuje i produkuje wędzidła syntetyczne dla koni uczestniczących w zawodach jeździeckich oraz użytkowanych rekreacyjnie. Wędzidła produkowane są w Niemczech – od roku 2020 światowym dystrybutorem jest HS Sprenger. Obydwie firmy odzwierciedlają wszystko to, co najlepsze w haśle „Made in Germany”. Dzięki „know how” SPRENGERA, wędzidła NATHE zyskały na jakości oraz funkcjonalności i doskonale dopełniają asortyment SPRENGERA.

Wędzidło Nathe Mullen proste z wąsami – Sprenger posiada gwarancję na rozerwanie ( wewnętrznego – stalowego rdzenia ) i zapewnia bezpieczne użytkowanie. Można je stosować u bardzo wrażliwych koni, które mają alergiczne problemy z wędzidłami metalowymi.

Hasło firmy NATHE – ” Jeźdźcy dla jeźdźców ” idealnie wpisuje się w filozofię HS SPRENGER opierającą rozwój na ścisłej współpracy z zawodowymi jeźdźcami i naukowcami. Dla zapewnienia większej rozpoznawalności oraz ułatwienia klientom odróżnienia od innych podobnych wędzideł na rynku, wykreowano nowe logo – umieszczone na każdym wędzidle.

Wędzidło proste, elastyczne z wąsami

Wędzidło Nathe Mullen proste z wąsami – Sprenger to odpowiednie rozwiązanie dla początkujących adeptów jeździectwa oraz młodych koni. Często wykorzystywane przez zawodników startujących w konkurencji skoków przez przeszkody oraz WKKW. Przydatne w szkółkach jeździeckich. Dodatkowo, wykonane z małym portem oraz stalowym rdzeniem. Czanki stabilizują wędzidło w pysku konia.

Utrzymywana właściwa – centralna pozycja wędzidła pozwala na bardzo skuteczną realizację działania pomocy od wodzy. Zewnętrzne działanie czanki podczas jazdy na łukach lub woltach pozwala szybciej zrozumieć koniowi polecenia , ułatwiając jazdę. Pomaga utrzymać tor jazdy, szczególnie koniom mającym tendencje do wypadania na łukach i „pływania” podczas najazdu do przeszkody.

Ponadto, uniemożliwia także przeciąganie wędzidła, młodym adeptom jeździectwa oraz osobom nadużywającym ręki. Należy zwrócić uwagę na wygięcie czanek w górnej części, w celu uniknięcia nacisku na szczęki. Korzystając z tego wędzidła, nie dopuszczamy także, do dyskomfortowego dla konia, nacisku na tylne zęby.

Ze względu na „stałe” połączenie scięgierza z wąsami, realizują bardziej bezpośrednio, równomierne ( dzięki kształtowi ścięgierza ) przenoszenie działania/nacisku – na język i dolną szczękę. Ten model wyposażony jest w ślinianki chroniące wargi konia.

ROZMIARY wędzideł na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
00 – tworzywo termoplastyczne, kółka ze stali nierdzewnej

UWAGA. Należy pamiętać, iż tworzywo jest bardziej delikatne od metalu i w związku z tym może być „pogryzione” przez konia.