Menu Zamknij

Wędzidło Max Control 3-Type – Sprenger

490,80 

MAX-Control to wędzidła podwójnie łamane, których na pierwszy rzut oka nie można odróżnić od innych tak łamanych wędzideł.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło Max Control 3-Type – Sprenger to wędzidła podwójnie łamane, których na pierwszy rzut oka nie można odróżnić od innych tak łamanych wędzideł. Posiadają jednak rozwiązanie, która działa korekcyjnie – zwiększając naszą kontrolę nad koniem. Wędzidło bardzo dobrze układa się w pysku konia i leży swobodnie, gdy koń prawidłowo odpowiada na nasze pomoce. Gdy koń przeciwstawia się ręce jeźdźca, napierając na wędzidło – występuje efekt „usztywnienia” zamieniający wędzidło w proste/niełamane.

Wędzidło Max Control 3-Type – Sprenger to jedno z najbardziej uniwersalnych, wielowariantowych rozwiązań firmy HS Sprenger. Posiada system 2-type będący bardzo przydatnym rozwiązaniem, łączącym w sobie zalety wędzidła oliwkowego oraz z luźnymi pierścieniami, dając delikatne działanie przy jednoczesnym wsparciu utrzymania stałej – centralnej pozycji wędzidła w pysku oraz zapobiega jego „przeciąganiu”.

Istotna kwestia to także boczne wspomaganie działanie wodzy, zaś jajowaty kształt połączenia ścięgierza z kółkami, zapewnia ochronę kącików pyska. Dzięki zastosowaniu systemu Multi Ring umożliwia różne sposoby przypięcia wodzy, przez co uzyskujemy różnorodne oddziaływanie na konia.

Na załączonych zdjęciach przedstawiono sposoby przypięcia wodzy:

  1. działanie standardowe
  2. dodatkowe / zwiększone oddziaływanie na potylicę
  3. zwiększone oddziaływanie na język i żuchwę
  4. bardzo mocne rozwiązanie typu „cyganka”

ROZMIARY wędzideł na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
56- stal nierdzewna