Menu Zamknij

Wędzidło KK Ultra Universal – Sprenger

1018,80 

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło KK Ultra Universal – Sprenger – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło bardziej dopasowuje się do ilości miejsca w końskim pysku oraz zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy. „Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku. Daje szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów.Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Istotny jest fakt, iż przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Wędzidło typu Universal, równie wszechstronne jak 3 – Ring, gdyż umożliwia 4 różne  sposoby przypięcia do ogłowia i wodzy – sposób przypięcia na załączonych zdjęciach. Daję to nam możliwość wykorzystania różnego poziomu siły działania dźwigni na potylicę. Ze względu jednak na zmniejszenie długości dźwigni, jest szybsze i łagodniejsze. W związku z tym jest dobrym wyborem dla wrażliwych koni, lecz nadaje się także dla silnych koni unikających kontaktu. Jeźdźcy mogą używać dodatkowego paska (podszczękowego), dzięki czemu uzyskają bardziej bezpośrednie działanie wodzy i zmniejszą nacisk na potylicę. Dobre rozwiązanie dla opanowania trudnych technicznie elementów ćwiczeń oraz toru przeszkód skokowych.

Wędzidło KK Ultra Universal – Sprenger wykonane z Sensoganu , materiału opracowanego przez HS Sprenger, charakteryzującego się wysokim, uregulowanym poziomem utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzidła na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka/czanki ze stali nierdzewne.
88 –  Aurigan, kółka/czanki ze stali nierdzewne.