Menu Zamknij

Wędzidło KK Ultra – Sprenger

1030,80 

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło KK Ultra – Sprenger – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło jest bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku oraz zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Istotny jest fakt, iż przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Wędzidła typu B-ring to długoterminowa pomoc przy korekcie wad języka. Działa dźwigniowo na potylice, co jest szczególnie przydatne dla koni mających tendencje do wychodzenia „nad wędzidło”. W momencie podnoszenia głowy przez konia, wędzidło wywiera nacisk na język, nie działając w kierunku tylnych zębów. Zapobiega przekładaniu języka.

Wędzidło wykonane z Sensoganu, materiału opracowanego przez HS Sprenger, charakteryzującego się wysokim, uregulowanym poziomem utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIAR tylko 145 mm

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
79 – Sensogan, kółka/czanki z Auriganu