Menu Zamknij

Wędzidło KK Ultra podwójnie łamane – Sprenger

766,80 

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło KK Ultra podwójnie łamane – Sprenger – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło jest bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku oraz zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”.

Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz eliminuje efekt „dziadka do orzechów”.

Wędzidło KK Ultra podwójnie łamane – Sprenger wykonano z sensoganu, natomiast pierścienie ze stali nierdzewnej. Materiał opracowany przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu. W przypadku określonych rozmiarów, można zakupić również wersję, w której wędzidło wykonane jest z sensoganu, zaś pierścienie z auriganu.

Występuje także jako wędzidełko do munsztuka.

ROZMIARY wędzideł i wędzidełek na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, pierścienie ze stali nierdzewnej
79 – Sensogan, pierścienie z Auriganu