Menu Zamknij

Wędzidło KK Ultra Oliwkowe – Sprenger

922,80 

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło KK Ultra Oliwkowe – Sprenger – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło lepiej dopasowuje się do ilości miejsca w końskim pysku. Zmniejsza się także nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Wędzidło KK Ultra Oliwkowe – Sprenger utrzymuje stałą – centralną pozycję wędzidła w pysku oraz zapobiega „przeciąganiu” wędzidła. Dzięki temu łącznik systemu KK Ultra realizuje delikatny nacisk na centralną strefę języka. Dają dodatkowe wsparcie boczne. Wskazane dla koni mających tendencję do wypadania na łukach i woltach. Ze względu na „stałe” połączenie scięgierza z pierścieniami ( oliwka ) realizują bardziej bezpośrednio przenoszenie działania/nacisku – na język i dolną szczękę. Nadają się szczególnie dla koni z wrażliwymi kącikami pyska – nie przyszczypują warg.

Wędzidło wykonywane jest w wersji z sensoganu, kółka ze stali nierdzewnej. Materiał opracowany przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu. Występuje także jako wędzidełko do munsztuka.

ROZMIARY wędzideł i wędzidełek na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej