Menu Zamknij

Wędzidło KK Ultra Kimblewick – Sprenger

1186,80 

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło KK Ultra Kimblewick – Sprenger – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło lepiej dopasowuje się do ilości miejsca w końskim pysku. Zmniejsza się także nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Wędzidło KK Ultra Kimblewick – Sprenger działa podobnie jak Pelham. Sygnały biegnące od wodzy oddziaływują na trzy części głowy konia; język, potylicę  i żuchwę. Można go używać przy zastosowaniu jednej lub dwóch par wodzy. Działanie tej dźwigni nie jest zbyt silne,  w związku z wielkością/długością pierścieni w kształcie litery „D”.

Wędzidło wykonane z Sensoganu, materiału opracowanego przez HS Sprenger, charakteryzującego się wysokim, uregulowanym poziomem utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzidła na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka/czanki ze stali nierdzewnej