Menu Zamknij

Wędzidło KK Ultra D-Ring – Sprenger

910,80 

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło KK Ultra D-Ring – Sprenger – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło jest bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku. Ponadto, zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Wędzidło KK Ultra D-Ring – Sprenger utrzymuje stałą – centralną pozycję wędzidła w pysku oraz zapobiega „przeciąganiu” wędzidła. Dzięki temu łącznik systemu KK Ultra realizuje delikatny nacisk na centralną strefę języka.Istotną kwestią jest także boczne wspomaganie działanie wodzy – wskazane dla koni mających tendencję do wypadania na łukach i woltach. Ze względu na „stałe” połączenie scięgierza z pierścieniami ( D-ring ) realizują bardziej bezpośrednio przenoszenie działania/nacisku – na język i dolną szczękę. Nadają się także dla koni z wrażliwymi kącikami pyska – nie przyszczypują warg.

Wędzidło wykonane z Sensoganu, materiału opracowanego przez HS Sprenger, charakteryzujące się wysokim, uregulowanym poziomem utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzidła na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej