Menu Zamknij

Wędzidło KK Ultra Cyganka – Sprenger

970,80 

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło KK Ultra Cyganka – Sprenger – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło jest bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku. Ponadto zmniejsza się także nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami. Dodatkowo jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Wędzidło KK Ultra Cyganka – Sprenger pozwala na precyzyjną kontrolę zarówno pyska jak i potylicy konia. Uzyskujemy to dzięki użyciu dwóch wodzy w połączeniu ze specjalnym paskiem policzkowym/wędzidłowym. Polecane szczególnie dla koni, mających tendencję mocnego „pójścia do przodu” – nacisk na potylicę umożliwia jeźdźcom maksymalną kontrolę nad koniem. Wędzidło bardzo popularne wśród osób uprawiających skoki, cross oraz polo.

Wędzidło wykonane z Sensoganu, materiału opracowanego przez HS Sprenger, charakteryzującego się wysokim, uregulowanym poziomem utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzidła na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka/czanki ze stali nierdzewnej