Menu Zamknij

Wędzidło KK Ultra Baucher – Sprenger

1140,00 

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło KK Ultra Baucher – Sprenger – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku. Zmniejsza się także nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt. Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Ponadto, przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”. Wędzidło typu BAUCHER to bardzo dobre rozwiązanie, jako wstęp do przejścia na używanie munsztuka. Umożliwia precyzyjne działanie, zarówno na pysk jak i potylicę konia. Łagodny nacisk na potylicę poprzez przypięcie wodzy do dolnych kółek i pasków wędzidłowych do górnych – małych kółek oraz działanie systemu KK Ultra, pozwala na delikatne ustawienie konia w pozycji nisko/do dołu. Mamy szansę osiągać wspaniałe rezultaty, dzięki lepszemu, spójnemu kontaktowi.

Wędzidło KK Ultra Baucher – Sprenger wykonano z Sensoganu lub Auriganu, materiałów opracowanych przez HS Sprenger, charakteryzujących się wysokim, uregulowanym poziomem utleniania.

Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzidła na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej
79 – całość z Sensoganu88 – Aurigan, kółka ze stali nierdzewnej
89 – całośc z Auriganu