Menu Zamknij

Wędzidło KK Ultra 2-Type – Sprenger

970,80 

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

Brak w magazynie

Kategoria: Tagi: ,

Wędzidło KK Ultra 2-Type – Sprenger – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło lepiej dopasowuje się do ilości miejsca w końskim pysku. Dodatkowo zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

„Skręcenie” łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt.Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”. Przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Wędzidło KK Ultra 2-Type – Sprenger to bardzo przydatne rozwiązanie, łączące w sobie zalety wędzidła oliwkowego oraz z luźnymi pierścieniami. Wspiera utrzymanie stałej – centralnej pozycji wędzidła w pysku oraz zapobiega jego „przeciąganiu”. System KK Ultra realizuje delikatny nacisk na centralną strefę języka. Dodatkowo, posiada boczne wspomaganie działania wodzy. Dają dodatkowe wsparcie boczne. Wskazane dla koni mających tendencję do wypadania na łukach i woltach. Jajowaty kształt połączenia ścięgierza z kółkami, zapewnia ochronę kącików pyska.

Wędzidło wykonane z Sensoganu, materiału opracowanego przez HS Sprenger, charakteryzujące się wysokim, uregulowanym poziomem utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie „żucia” wędzidła przez konia oraz ślinotoku – co zawsze poprawia jakość kontaktu.

ROZMIARY wędzidła na załączonych zdjęciach.

QUALITIES/ jakość – rodzaj materiału
78 – Sensogan, kółka ze stali nierdzewnej