Menu Zamknij

Suplement HorseLinePRO Witamina C

106,80 142,80 

Suplement HorseLinePRO Witamina C to silny przeciwutleniacz, który wspomaga wchłanianie innych preparatów – kolagenu i MSM. Korzystnie wpływa na utrzymanie równowagi fizjologicznej tkanki łącznej, chrzęstnej i kostnej jak również tworzenie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Szczególnie polecany w sytuacjach stresujących, wzmożonej intensywności treningów, podczas rekonwalescencji, osłabieniu i alergii. Skład produktu to: 100% kwas l-askorbinowy.

Opakowanie: 600 g / 1000 g

SKU: Brak danych Kategoria: Tagi: ,
horseline

Suplement HorseLinePRO Witamina C

Suplement HorseLinePRO Witamina C to silny przeciwutleniacz, który wspomaga wchłanianie innych preparatów – kolagenu i MSM. Szczególnie polecany w sytuacjach stresogennych, wzmożonej intensywności treningów, podczas rekonwalescencji, osłabieniu i alergii. Korzystnie wpływa na utrzymanie równowagi fizjologicznej tkanki łącznej, chrzęstnej i kostnej jak również tworzenie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Na wzmocnienie – suplement HorseLinePRO Witamina C

Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występuje podczas transportu, zawodów, zmiany stajni, intensywnych treningów oraz po przebytych kontuzjach, chorobach, osłabieniu i alergii. Ponadto, witamina C wspomaga walkę z infekcjami układu oddechowego. Preparat szczególnie zalecamy w okresie braku dostępu do pastwiska, gdy znacznie zmniejsza się dostępność do odpowiedniej ilości witaminy C z zielonki.

Również zaleca się podawanie witaminy C jako uzupełnienie kuracji kolagenem lub MSM w celu zwiększenie syntezy i przyswajalności. Witaminy C nie sposób przedawkować, gdyż jej nadmiar witaminy C jest wydalany z organizmu wraz z moczem.

Skład produktu to: 100% kwas l-askorbinowy (C6H8O6)

Dzienna dawka dla dorosłego konia to 1 miarka na każde 200 kg masy ciała, dla kuca – 0,5 miarki na każde 200 kg masy ciała. Miarka dołączona do opakowania zawiera orientacyjnie 8 g produktu. Suplement należy zmieszać z paszą treściwą.

Opakowanie 600g wystarcza na 30 dni codziennej suplementacji, natomiast opakowanie 1000g wystarcza na 50 dni codziennej suplementacji.

Suplementy dla koni

Witamina C antyoksydantem, chroni organizm przed działaniem wolnych rodników, które prowadzą do uszkodzenia komórek. Wpływa na prawidłowe działanie układu immunologicznego. Ochrania płuca przed działaniem drobnoustrojów, które powodują choroby układu oddechowego. Ponadto, bierze czynny udział w syntezie kolagenu i karnityny.

Podawanie witaminy C wraz z MSM i kolagenem potęguje ich korzystne działanie i wspiera ich syntezę. Zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym w obrębie komórek, które pogarszają zdolność organizmu do wykonywania wysiłku fizycznego. Starsze konie mają znacznie obniżoną zdolność syntetyzowania witaminy C dlatego ważne, gdy ją dodatkowowo suplementować. SZczególnie klacze w ciąży oraz w okresie laktacji mają zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C. Sporadyczne podawanie witaminy C nie daje oczekiwanych efektów, ważne, aby regularnie podawać suplement. Warto wiedzieć,  że nadmiar witaminy C jest wydalany z organizmu wraz z moczem.

Waga

600 g, 1000 g

Marka

HorseLine PRO

HorseLinePRO to polska firma produkująca profesjonalne suplementy, mieszanki paszowych oraz kosmetyków regeneracyjnych dla koni. Skuteczność, bezpieczeństwo i najwyższą jakość produktów HorseLine PRO potwierdzono w licznych badaniach klinicznych. Firma od lat tworzy produkty zdrowe i bezpieczne dla Twojego konia. Stanowi alternatywę dla preparatów opartych na wzmacniaczach chemicznych. Użyte surowce posiadają certyfikaty jakości farmaceutycznej lub spożywczej (Human Grade). HorseLinePRO to 14 specjalnie przygotowanych produktów, z których korzystają najlepsi fizjoterapeuci, kowale, trenerzy i jeźdźcy w Polsce. Kompozycje mieszanek oraz koncentracja składników aktywnych w dziennej dawce została opracowana na podstawie badań klinicznych, które potwierdzają wysoką skuteczność produktów. HorseLinePRO ma długoletnie, niekwestionowane doświadczenie w pozyskiwaniu najwyższej jakości surowców z nieskazitelnie czystych obszarów Polski i Europy.
horseline

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Suplement HorseLinePRO Witamina C”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *