Menu Zamknij

Suplement GlucosamineMIX Subli

286,80 

Suplement GlucosamineMIX Subli to specjalistyczny preparat dla koni zawierający kompleks glukozaminy, chondroityny oraz MSM. Te niezbędne organiczne związki chemiczne działają na regenerację obszaru chrzęstno-stawowego. Ponadto, produkt uzupełniono witaminą E i manganem. Szczególnie polecany jako uzupełnienie diety koni w wieku starszym i przy zauważalnych kłopotach ze stawami.

Ponadto, preparat wzmacnia naturalną ochronę przed alergenami, pasożytami oraz toksynami zawartymi w powietrzu oraz pożywieniu. Może zahamować powstawanie ran wrzodowych na błonie żołądka.

Opakowanie 1 kg

Suplement GlucosamineMIX Subli

Suplement GlucosamineMIX Subli

Suplement GlucosamineMIX Subli to specjalistyczny preparat dla koni zawierający kompleks glukozaminy, chondroityny oraz MSM. Te niezbędne organiczne związki chemiczne działają na regenerację obszaru chrzęstno-stawowego. Ponadto, produkt uzupełniono witaminą E i manganem. Szczególnie polecany jako uzupełnienie diety koni w wieku starszym i przy zauważalnych kłopotach ze stawami.

Na stawy – Suplement GlucosamineMIX Subli

Glucosamine Mix  zawiera 3 substancje aktywnie działające na stawy: MSM, glukozaminę oraz chondroitynę.

MSM – organiczny związek siarki działający leczniczo i profilaktycznie na organizm. Można podawać go z posiłkami. Redukuje odczuwanie bólu, regeneruje i wzmacnia tkankę stawową i ścięgna. Zwalcza artretyzm i osteoporozę. Hamuje procesy niszczące kolagen. Należy zaznaczyć, że MSM ulega zniszczeniu poprzez naświetlanie oraz nagrzewanie produktów spożywczych.

Glukozamina natomiast zwalcza ból i sztywność stawów, poprawia syntezę tkanki kostno stawowej, zapobiega odwadnianiu kości, działa ochronnie i wzmacniająco na stawy, poprawia ruchomość i komfort poruszania u koni.

Chondroityna z kolei nasila produkcję kolagenu. Eliminuje tarcie wewnątrzstawowe, stymuluje do produkcji mazi stawowej. Działanie chondroityny nasila dodatek witaminy E.

Glukozamina i chondroityna znajdują się w płynie maziowym. Kiedy organizm się porusza, wnikają do chrząstki i umożliwiają wytwarzanie proteoglikanów, które są kluczowymi składnikami komórek tkanki chrzęstnej. Pełnią rolę „pułapki na wodę” i niczym gąbka zatrzymują płyn maziowy w stawie. Im bardziej chrząstka jest nawodniona tym wykazuje większą elastyczność i giętkość.

Ponadto związek MSM wiąże się z receptorami na powierzchni błony śluzowej w jelitach, układzie moczowo-płciowym i oddechowym. W ten sposób, wzmacnia naturalną ochronę przed alergenami, pasożytami oraz toksynami zawartymi w powietrzu oraz pożywieniu. Toksyny są utleniane, a wolne rodniki eliminowane. Może zahamować powstawanie ran wrzodowych na błonie żołądka.

Zalecane jest uzupełnianie diety koni o ten suplement w wieku starszym i przy zauważalnych kłopotach ze stawami.

musli subli

Dodatek dla koni na stawy z MSM zawiera: kombinację glukozaminy, chondroityny, MSM i uzupełnione witaminą E i manganem

Zalecenia dawkowania: konie dorosłe 2 x dziennie 30 g (1 miarka); kuce 10g dziennie na 100 kg wagi ciała.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować preparat od 4 do 6 tygodni.

Suplementy dla koni

Suplementy dla koni są niezbędne, aby utrzymać zwierzę w dobrej kondycji. Wybieraj preparaty, które zawierają skład najwyższej jakości. Nie wszystkie składniki z diety da się uzupełnić paszami. Przy dużym wysiłku u koni zachodzi potrzeba stosowania dodatkowych witamin. Substancje odżywcze dla konia poprawiają jego wygląd, jakość sierści, kopyta oraz ogólne zdrowie. Każdy koń, który tylko dostaje owies wymaga uzupełnienia mikroskładników. Niedobory pojawiają się także u tych zwierząt, które poddawane są dużym obciążeniom treningowym i startują w zawodach. Warto się zastanowić także nad wsparciem wzrostu młodych koni, źrebnych klaczy i koni seniorów. Także rekonwalescenci wymagają większej troski ze strony właściciela i dostarczenie substancji bioaktywnych. Po operacji i ciężkich urazach zmienia się zapotrzebowanie, przez co wymagane jest podawanie suplementów.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Suplement GlucosamineMIX Subli”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *