Menu Zamknij

Suplement ExZem-Plus Marstall

 174,00

Suplement ExZem-Plus Marstall to naturalny produkt uzupełniający dla koni ze skłonnościami do alergii skórnych i letnich egzem. Widocznie zmniejsza objawy alergiczne u konia.

Składa się z 100% krystalicznego, poddanego mikromechanicznej obróbce minerału – bentonit montmorylonit. Wiąże i pochłaniania substancje szkodliwe w żołądku i jelicie cienkim, dzięki czemu organizm szybko je wydala.

Opakowanie: puszka 1 kg

Kategoria: Tagi: ,

Suplement ExZem-Plus Marstall

Opakowanie: puszka 1 kg

ExZem-Plus Marstall

Suplement ExZem-Plus Marstall to naturalny produkt uzupełniający dla koni ze skłonnościami do alergii skórnych i letnich egzem. Składa się z 100% krystalicznego, poddanego mikromechanicznej obróbce minerału – bentonit montmorylonit. Preparat ma za zadanie wiązanie i pochłanianie substancji szkodliwych w żołądku i jelicie cienkim, dzięki czemu organizm szybko je wydala. ExZem-Plus zapobiega wchłanianiu amoniaku, wolnych rodników, metali ciężkich, aflatoksyn, antygenów. A także widocznie zmniejsza objawy alergiczne u konia.

Suplement ExZem-Plus Marstall – dla koni cierpiących na alergie

Elektrolyte Marstall

Bentonit montmorylonit zastosowany w preparacie ExZem-Plus to naturalny minerał, który dzięki warstwowej budowie kryształu wykazuje silne działanie sorpcyjne i wiążące. Z uwagi na swoje szczególne właściwości bentonit znajduje szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Ponadto, stosowany również przy rekultywacji terenów skażonych metalami ciężkimi.

W żywieniu koni preparat Ex-Zem wykazuje pozytywny wpływ na przebieg procesów trawiennych poprzez zwiększanie przyswajalności składników odżywczych z paszy. Stabilizuje także PH w żołądku zmniejszając tym samym ryzyko i łagodząc objawy choroby wrzodowej. Dodatkowo preparat zwiększa objętość treści pokarmowej dzięki zdolności wchłaniania wody, co ma istotne znaczenie w profilaktyce kolek. Budowa minerału pozwala na wychwytywanie i wiązanie substancji szkodliwych wewnątrz kryształu.

Preparat ExZem-Plus to 100% krystaliczny bentonit montmorylonit poddany mikromechanicznej obróbce. Proces ten pozwala uzyskać pojedyncze kryształki minerału, co zwiększa jego właściwości wiążące. ExZem-Plus absorbuje substancje szkodliwe, takie jak amoniak, wolne rodniki, metale ciężkie, aflatoksyny, mykotoksyny, grzyby, antygeny itp. w żołądku i jelicie cienkim. Zapobiega to ich wchłonięciu do krwi, aby mogły sprawnie opuścić organizm konia. Zdolność do wiązania wody pozwala na zwiększenie objętości treści pokarmowej. Przekłada się to na bardziej jednostajny pasaż treści i dłuższy czas wchłaniania składników odżywczych w jelitach.

ExZem-Plus charakteryzuje się silnym działaniem detoksykującym. Ma to szczególne znaczenie dla koni cierpiących na alergie, których objawy z czasem ulegają zmniejszeniu. Dlatego zaleca się stosowanie preparatu w okresie od lutego do października, kiedy nasilenie alergii znacząco wrasta. W razie potrzeby preparat ExZem-Plus można stosować przez cały rok.

Witaminy i suplementy dla koni

Elektrolyte Marstall

Oczywistym jest fakt, że każdy koń jest inny i ma inne potrzeby. Czasem standardowe rozwiązania żywieniowe nie wystarczają. Dlatego firma  Marstall wyszła naprzeciw oczekiwaniom i oferuje szeroką gamę produktów uzupełniających codzienną dietę. Znajdziesz tu zarówno preparaty ogólnowitaminowe dla wszystkich koni, jak i wyspecjalizowane produkty dla koni. Dla tych, o podwyższonym zapotrzebowaniu na poszczególne składniki odżywcze, jak i cierpiących na niedobory. Produkty Marstall wspierają formę i samopoczucie koni sportowych, rekreacyjnych i hodowlanych, a także koni cierpiących na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, lipcówkę czy problemy kopytowe.

Aby osiągnąć zamierzone efekty, należy karmić konie zgodnie z zaleceniami podanymi w opisie produktu i na opakowaniu.

Waga 1 kg
Waga

1 kg, 3 kg

Opakowanie

Puszka, Wiaderko

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Suplement ExZem-Plus Marstall”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *