Menu Zamknij

Suplement białkowy Atleet Subli

346,80 

Suplement białkowy Atleet Subli – to koncentrat białkowo-aminokwasowy, który wspomaga prawidłowy rozwój i regenerację mięśni. Ponadto formułę wzbogacono o kompletny zestaw witamin, składników mineralnych i pierwiastków śladowych. Zawiera 40% białka na 1kg paszy. Suplement składa się głównie z aminokwasów egzogennych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju i regeneracji mięśni.

Ponadto, dieta bogata w białko przyspiesza przemianę materii i wpływa na uczucie sytości oraz wspiera funkcjonowanie układu trawiennego. Szczególnie pożądany dodatek przy koniach wrzodowych.

Opakowanie: 20 kg

Suplement białkowy Atleet Subli

suplement atleet subli

Suplement białkowy Atleet Subli – to koncentrat białkowo-aminokwasowy, który pomaga w prawidłowym rozwoju i regeneracji mięśni. Ponadto formułę wzbogacono o kompletny zestaw witamin, składników mineralnych i pierwiastków śladowych. Zawiera 40% białka na 1kg paszy. Suplement składa się głównie z aminokwasów egzogennych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju i regeneracji mięśni.

Suplement białkowy Atleet Subli – skoncentrowana dawka białka

Skuteczność prepratu polega na zyskaniu optymalnego składu niezbędnych aminokwasów poprzez wybór najlepszych surowców. Wystarczy podawać 0,3-0,5 kg na konia dziennie. Pokrywa dodatkowe zapotrzebowanie na aminokwasy. Białko w paszy składa się głównie z aminokwasów egzogennych, dzięki czemu zapewnia zdrowe i prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Aminokwasy zawarte w paszy to gównie : lizyna, histydyna, metionina, cystyna, treonina, tryptofan i karnityna. Te aminokwasy stanowią budulec końskich mięśni.

Lizyna to aminokwas wykorzystywany do syntezy białek mięśniowych i łącznych. Histydyna – wykorzystywana do syntezy kwasów nukleinowych oraz hemoglobiny, a także stosowana w leczeniu niedokrwistości oraz alergii. Metionina ma funkcje oczyszczające komórek wątroby, a także oddziałuje na stężenie cholesterolu we krwi. Cysteina zwiększa stężenie limfocytów. Treonina wspomaga procesy detoksykacyjne, oraz wspiera odtłuszczanie wątroby. Tryptofan to prekursor serotoniny, który zmniejsza nadpobudliwość i napięcie, oraz pobudza wydzielanie naturalnego hormonu wzrostu. Karnitynam natomiast jest zaangażowana w transport kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej oraz wspomaga redukcje tkanki tłuszczowej.

Dieta bogata w białko przyspiesza przemianę materii. Przy regularnym ruchu kształtuje sylwetkę konia. Białko wpływa na uczucie sytości. Sprawdza się u koni objadających się w nadmiarze. Białka wspierają funkcjonowanie układu trawiennego poprzez stymulację wzrostu mikroflory w jelicie. Szczególnie pożądany dodatek przy koniach wrzodowych.

W składzie suplementu znajdują się: prażona soja, mączka z nasion słonecznika, melasa, skórki sojowe, drożdże, białko ziemniaczane, siemię lniane, L-treonina, pszenica, wodorowęglan sodu, kwasy organiczne

musli subli

Ponadto, koncentrat zawiera niezbędne minerały: Wapń, Fosfor, Sód, Potas, Magnez, Selen, Cynk,  Żelazo, Mangan, Kobalt, Jod, Miedź. A także dodatki witaminowe: Witamina A, D3, E, K3, B1, B1, B3, B5, B6, B9, B12 oraz Biotyna.

Rekomendowane dawkowanie: jako dodatek do owsa: 0,3-0,5 kg na dzień. Dawkę polecamy podzielić na 3 porcje. Koń powinien mieć stały dostęp do czystej, pitnej wody oraz do dobrej jakości pasz objętościowych.

Suplementy dla koni

Suplementy dla koni są niezbędne, aby utrzymać zwierzę w dobrej kondycji. Wybieraj preparaty, które zawierają skład najwyższej jakości. Nie wszystkie składniki z diety da się uzupełnić paszami. Przy dużym wysiłku u koni zachodzi potrzeba stosowania dodatkowych witamin. Substancje odżywcze dla konia poprawiają jego wygląd, jakość sierści, kopyta oraz ogólne zdrowie. Każdy koń, który tylko dostaje owies wymaga uzupełnienia mikroskładników. Niedobory pojawiają się także u tych zwierząt, które poddawane są dużym obciążeniom treningowym i startują w zawodach. Warto się zastanowić także nad wsparciem wzrostu młodych koni, źrebnych klaczy i koni seniorów. Także rekonwalescenci wymagają większej troski ze strony właściciela i dostarczenie substancji bioaktywnych. Po operacji i ciężkich urazach zmienia się zapotrzebowanie, przez co wymagane jest podawanie suplementów.

Waga 20 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Suplement białkowy Atleet Subli”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *