Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Sparkle Gold

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution to idealne połączenie innowacji i bezpieczeństwa. Dają stabilne oparcie stopy w strzemieniu, zmniejszają obciążenia stawów, pozwalają na poprawne i komfortowe ułożenie nogi.

560 g jest to waga, którą testujący strzemiona jeźdźcy określili jako odpowiednią.

winderen

Innowacyjny systemem absorberów energii kinetycznej, zastosowany w strzemionach Winderen Knee Protect Solution wyraźnie zmniejsza obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców. Równocześnie pozwala uzyskać  niezmienne oparcie stopy w strzemieniu, co sprzyja stabilnemu i komfortowemu przyłożeniu łydki.

Utrzymanie stabilnego i niezmiennego oparcia stopy w strzemieniu jest problemem wielu jeźdźców. Większość sytuacji, w których dochodzi do przesunięcia się lub zgubienia strzemienia następuje wskutek odbicia się stopy jeźdźca od stopki strzemienia w klasycznym sztywnym układzie puślisko-strzemię. Systemem absorberów energii kinetycznej zastosowany w strzemionach Winderen w wysokim stopniu zapobiega temu zjawisku. Równocześnie znacząco zmniejsza ryzyko przesunięcia się lub zgubienia strzemienia czy też utraty równowagi spowodowanej odbiciem się od sztywnych strzemion.

Absorberów energii kinetycznej

Górny

Działa głównie podczas lądowania na strzemionach na zeskoku po przeszkodzie. Jego zadanieto pochłanianie części energii powstałej z bezpośredniego nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Dzięki temu jeździec czuje się pewniej i bezpieczniej.

Dolny

Pochłania część energii powstałej przy lądowaniu na strzemionach, oraz daje stabilne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu, zarówno podczas skoków, jak i w trakcie jazd ujeżdżeniowych.

Regulowana stopka

Uwzględniając różne preferencje jeźdźców, strzemiona pozwalają na indywidualną regulację kąta nachylenia stopki. Dają zarówno możliwość ustawienia jej na płasko, jak i płynnego pochylenia aż do 5 stopni.

Trwałość i przyczepność stopki

Stopka została wykonana z wytrzymałego kompozytu, niezwykle odpornego na ścieranie. Wypustki w kształcie kolca poprawiają przyczepność podeszwy buta do stopki, zapobiegając wysunięciu się nogi ze strzemienia.

Dane techniczne

Metalowa rama strzemienia została wykonana z wysokiej jakości trwałego aluminium, stopka natomiast, oraz górna część absorbera – z wytrzymałego kompozytu. Dzięki temu osiągnięto wagę jednego strzemienia na poziomie 560 g, co większość testujących strzemiona jeźdźców określiła jako idealną.

Komfort jazdy

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution opracowano we współpracy z jeźdźcami na różnym poziomie wyszkolenia. Do grupy tej należeli nie tylko skoczkowie, ale też dresażyści i wkkwiści. Znaczną część stanowili jeźdźcy po przebytych urazach skarżący się na bóle kolan i kostek pojawiające bezpośrednio po treningach. Rozumiejąc problemy i potrzeby, udało się stworzyć produkt spełniający te oczekiwania. System absorbujący energię kinetyczną w strzemionach Knee Protect Solution zapewnia jeźdźcom ten sam komfort niezależnie, czy ważą 50 czy 80 kg.

 

winderen - strzemiona

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Sparkle Gold”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *