Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Silver Shine

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution zapewniają wyjątkowo stabilne oparcie stopy w strzemieniu oraz zmniejszają obciążenia stawów kolanowych i skokowych u jeźdźców.

Waga strzemion, 560 g, została przez większość testujących strzemiona jeźdźców określona jako odpowiednia.

 

winderen

Strzemiona Knee Protect Solution to kolejne innowacyjne rozwiązanie firmy Winderen. Dzięki systemowi absorberów energii kinetycznej znacząco zmniejszają obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców.. Strzemiona Winderen Knee Protect Solution pozwalają uzyskać niespotykanie stabilne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu, czego wynikiem jest pewne, stabilne i komfortowe przyłożenie łydki.

W trakcie prac projektowych zauważono, że większość sytuacji, w których dochodzi do przesunięcia się lub zgubienia strzemienia jest wynikiem odbicia się stopy jeźdźca od stopki strzemienia. Absorbery zastosowane w strzemionach Winderen zapobiegają temu zjawisku. Dają odczuwalny efekt stabilnego ułożenia stopy. Znacząco także zmniejszają ryzyko przesunięcia się lub zgubienia strzemienia oraz utraty balansu.

System absorbujący energię kinetyczną

Górny absorber

Jego rolą jest pochłanianie części energii powstałej z bezpośredniego nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Skutecznie działa podczas lądowania na strzemionach zaraz po skoku, dzięki czemu jeździec czuje się pewniej i bezpieczniej.

Dolny absorber

Pochłania część energii powstałej przy lądowaniu na strzemionach, przez co pozwala na stabilne i komfortowe oparcie stopy w strzemieniu. Doskonale sprawdza się w jazdach plenerowych, podczas skoków, jak i w trakcie ujeżdżania.

Nachylenie, przyczepność i trwałość stopki

Strzemiona Winderen umożliwiają regulację kąta nachylenia stopki, co daje możliwość ustawienia jej na płasko, jak i  pochylenia nawet o 5 stopni. Stopka jest wykonana z wytrzymałego kompozytu. Wypustki dodatkowo poprawiają przyczepność podeszwy buta do stopki, zapobiegając wyślizgnięciu się nogi ze strzemienia.

Dane techniczne

Wagę jednego strzemienia to 560 g. Większość testujących strzemiona jeźdźców określiła ją jako odpowiednią. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu są niemal niewyczuwalne w trakcie jazdy.

Komfort jazdy

Strzemiona Knee Protect Solution powstały we współpracy z jeźdźcami od poziomu amatorów, po najlepszych jeźdźców zawodowych.  Grupę testową stanowili skoczkowie, a także jeźdźcy po przebytych urazach skarżący się na bóle kolan i kostek występujące bezpośrednio po treningach. Dzięki temu stworzono produkt, który spełnia oczekiwania wszystkich jeźdźców bez względu na poziom wyszkolenia.

Ponadto, system absorpcji energii kinetycznej w strzemionach Knee Protect Solution zapewnia jeźdźcom ten sam komfort niezależnie od ich wagi. Udało się to osiągnąć poprzez użycie inteligentnych materiałów dynamicznie dostosowujących się do masy ciała jeźdźca.

 

winderen - strzemiona

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Silver Shine”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *