Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Sapphire

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution pozwalają uzyskać wyjątkowo stabilne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu. Zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców w czasie jazdy. Jednocześnie znacząco zmniejszają ryzyko przesunięcia się strzemienia oraz utraty równowagi spowodowanej odbiciem się od sztywnych strzemion.

winderen

Nowoczesne strzemiona Winderen Knee Protect Solution z systemem absorpcji energii kinetycznej – zaprojektowane, aby znacznie zmniejszyć obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców. Równocześnie pomagają utrzymać stabilne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu.
 

Utrzymanie stabilnego i niezmiennego oparcia stopy w strzemieniu sprawia problem wielu jeźdźcom. W trakcie badań projektowych zauważono, że do przesunięcia się lub zgubienia strzemienia najczęściej dochodzi, gdy stopa jeźdźca odbija się od stopki strzemienia. Zastosowanie absorberów w strzemionach Winderen znacznie zapobiega temu zjawisku, pozwalając na uzyskanie efekt stabilnego ułożenia stopy. A także znacząco zmniejsza ryzyko zgubienia się lub przesunięcia strzemienia czy utraty równowagi będącej skutkiem odbiciem się od sztywnych strzemion.

Absorbery energii kinetycznej

Górny

Pochłania część energii powstałej z bezpośredniego nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Działa w czasie lądowania na strzemionach na zeskoku, dzięki czemu jeździec czuje się stabilniej i bezpieczniej.

Dolny

Pochłania część energii powstałej przy lądowaniu na strzemionach, dając stabilne oparcie stopy w strzemieniu podczas skoków, w trakcie jazd ujeżdżeniowych oraz plenerowych.

Przyczepność i trwałość stopki

Stopka została wykonana z wytrzymałego i niezwykle odpornego na ścieranie kompozytu. Wypustki w kształcie kolca poprawiają przyczepność podeszwy buta do stopki, zapobiegając wyślizgnięciu się nogi ze strzemienia.

Regulacja kąta nachylenia stopki

Strzemiona Winderen umożliwiają indywidualną regulację kąta nachylenia stopki, umożliwiając ustawienie jej na płasko, jak i płynnego pochylenia do 5 stopni.

Dane techniczne

Odpowiednią wagę strzemienia uzyskano dzięki wykonaniu ramy z wysokiej jakości trwałego aluminium. Stopka zaś, oraz górna obudowa absorbera powstała z wytrzymałego kompozytu. Waga jednego strzemienia to 560 g, co większość testujących strzemiona jeźdźców uznało jako odpowiednie.

Komfort dla Ciebie

Strzemiona Knee Protect Solution powstały we współpracy z jeźdźcami od poziomu hobbystów, po najlepszych jeźdźców zawodowych. Do grupy testowej należeli także skoczkowie, dresażyści, wkkwiści. Udało się stworzyć produkt, który spełni oczekiwania wszystkich jeźdźców niezależnie od poziomu wyszkolenia, czy uprawianej dyscypliny.

Poprzez zastosowanie inteligentnych materiałów dynamicznie dostosowujących się do masy ciała jeźdźca strzemiona Winderen zapewniają komfort jazdy niezależnie od wagi.

winderen - strzemiona

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Sapphire”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *