Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Pine Forest

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution powstały jako rezultat ambitnego planu stworzenia „strzemion idealnych”. Udało się. Największe problemy jeźdźców znalazły rozwiązanie.

Strzemiona Winderen:

  • Zmniejszają obciążenia stawów kolanowych i skokowych
  • Zapewniają niezmienne oparcie stopy w strzemieniu
  • Ułatwiają poprawne i komfortowe ułożenie nogi

 

 

 

winderen

Innowacyjny system absorberów energii, zastosowany w strzemionach Knee Protect Solution firmy Winderen wyraźnie zmniejsza obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców. Sprawdza się zarówno w czasie jazdy, jak i podczas skoków przez przeszkody. Strzemiona Knee Protect Solution umożliwiają bardziej stabilne oparcie stopy w strzemieniu, co sprzyja pewnemu i komfortowemu przyłożeniu łydki.

System absorbujący energię kinetyczną

Absorber górny pochłania część energii powstałej z bezpośredniego nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Działa gównie podczas lądowania na strzemionach na zeskoku po przeszkodzie.

Absorber dolny natomiast pochłania część energii powstałej przy lądowaniu na strzemionach, a także daje stabilne i komfortowe oparcie stopy w strzemieniu –  podczas skoków, w trakcie jazd ujeżdżeniowych, a także w jazdach plenerowych.

Regulowany kąt nachylenia stopki

Biorąc pod uwagę różne preferencje jeźdźców, strzemiona umożliwiają indywidualną regulację kąta nachylenia stopki, dając możliwość ustawienia jej na płasko, jak i płynnego pochylenia aż do 5 stopni.

Dane techniczne

Strzemiona Winderen umożliwiają indywidualną regulację kąta nachylenia stopki nawet o 5 stopni. Stopka została wykonana z wytrzymałego i odpornego na ścieranie kompozytu. Dodatkowo, wypustki w kształcie kolca poprawiają przyczepność podeszwy buta do stopki, zapobiegając wyślizgnięciu się nogi ze strzemienia.

Metalowa rama strzemienia została wykonana z wysokiej jakości trwałego aluminium, stopka zaś z wytrzymałego kompozytu. W ten sposób osiągnięto wagę strzemienia określoną przez jeźdźców jako idealną – 560 g.

Komfort dla jeźdźców

Strzemiona Winderen zaprojektowano we współpracy z jeźdźcami na różnym poziomie wyszkolenia. Sporą część stanowili jeźdźcy po przebytych urazach skarżący się na bóle kolan i kostek pojawiąjące się bezpośrednio po treningach. Dzięki tak zróżnicowanej grupie testowej udało się stworzyć produkt, który spełnia oczekiwania zarówno jeźdźców-amatorów, jak i profesjonalistów. Natomiast zastosowanie inteligentnych materiałów dynamicznie dostosowujących się do masy ciała jeźdźca zapewnia jeźdźcom ten sam komfort niezależnie od ich wagi.

Strzemiona są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej – każdy znajdzie dla siebie idealny odcień.

winderen - strzemiona

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Pine Forest”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *