Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Nero

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution znacznie redukują ryzyko przesunięcia się strzemienia, jak również utraty balansu spowodowanej odbiciem się od mało elastycznych strzemion.

Zostały zaprojektowane we współpracy z jeźdźcami różnych poziomów od amatorów aż po jeźdźców zawodowych.

Zapewniają stabilne oparcie stopy, komfortowe ułożenie nogi, oraz zmniejszenie obciążenia stawów.

winderen

Rewolucyjne strzemiona Knee Protect Solution firmy Winderen  posiadają system absorberów energii kinetycznej, który znacząco zmniejsza obciążenia stawów skokowych i kolanowych jeźdźców w czasie jazdy, oraz podczas skoków przez przeszkody. Strzemiona Knee Protect Solution pozwalają także uzyskać wyjątkowo stabilne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu. Najczęściej, do przesunięcia się lub zgubienia strzemienia dochodzi wskutek odbicia się stopy jeźdźca od stopki strzemienia. Absorbery zastosowane w strzemionach Winderen w wysokim stopniu zapobiegają temu zjawisku.

System absorbujący

Górny absorber energii kinetycznej

Pochłaniać część energii powstałej podczas nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Działa zwłaszcza podczas lądowania na strzemionach skoku, dzięki czemu jeździec czuje się pewniej i bezpieczniej.

Dolny absorber energii kinetycznej

Pochłania część energii powstałej przy lądowaniu na strzemionach, oraz pozwala na stabilne i komfortowe oparcie stopy w strzemieniu, zarówno podczas skoków, jak i w trakcie jazd plenerowych i ujeżdżeniowych.

Regulacja kąta nachylenia stopki

Biorąc pod uwagę różne preferencje jeźdźców, strzemiona umożliwiają indywidualną regulację kąta nachylenia stopki, dając możliwość ustawienia jej na płasko, jak i płynnego pochylenia aż do 5 stopni.

Przyczepność stopki

Stopka została wykonana z wytrzymałego i niezwykle odpornego na ścieranie kompozytu. Wypustki w kształcie kolca dodatkowo poprawiają przyczepność podeszwy buta do stopki, zapobiegając wyślizgnięciu się nogi ze strzemienia.

Informacje techniczne

Wykonana z wysokiej jakości trwałego aluminium metalowa rama pozwala uzyskać odpowiednią wagę strzemienia na poziomie 560 g.  Dzięki właściwemu wyważeniu w trakcie jazdy są właściwie niewyczuwalne. Stopka zaś, jak i górna obudowa absorbera z wytrzymałego kompozytu.

Komfort dla Ciebie

System absorbujący energię kinetycznej w strzemionach Knee Protect Solution zapewnia jeźdźcom ten sam komfort niezależnie, czy ważą 50 kg, czy 90 kg. Udało się osiągnąć ten cel poprzez zastosowanie inteligentnych materiałów dynamicznie dostosowujących się do masy ciała jeźdźca.

Strzemiona stworzono we współpracy z jeźdźcami od poziomu hobbystów do profesjonalistów. Do grupy testowej należeli skoczkowie, ale też dresażyści i wkkwiści, oraz jeźdźcy po przebytych urazach. Przyjmując tak szeroką i różnorodną grupę testową, stworzono produkt, który spełnia oczekiwania wszystkich jeźdźców niezależnie od cuprawianej dyscypliny i poziomu wyszkolenia.

Strzemiona wykonano w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy znajdzie idealny odcień dla siebie.

 

 

 

winderen - strzemiona

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Nero”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *