Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Moondust

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution dają poczucie stabilnego ułożenia stopy niezależnie od wykonywanych elementów czy faz skoku.

Zapewniają zmniejszenie obciążenia stawów oraz poprawne i komfortowe ułożenie nogi.

winderen

Winderen Knee Protect Solution to strzemiona oparte na rewolucyjnym systemie absorberów energii kinetycznej. Znacząco zmniejszają obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców w czasie jazdy oraz podczas skoków przez przeszkody. Pozwalają uzyskać stabilne i komfortowe oparcie stopy w strzemieniu. Najczęsciej do przesunięcia się lub zgubienia strzemienia dochodzi wskutek odbicia się stopy jeźdźca od stopki. Absorbery zastosowane w strzemionach Winderen w wysokim stopniu zapobiegają temu zjawisku.

 

Górny absorber energii kinetycznej

Pochłania część energii, która powstała wskutek nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Absorber działa zwłaszcza podczas lądowania na strzemionach po skoku, dzięki czemu jeździec czuje się pewniej i bezpieczniej.

Dolny absorber energii kinetycznej

Pochłania część energii, która powstała podczas lądowania na strzemionach, oraz daje stabilne i wygodne oparcie stopy w strzemieniu.

Nachylenie stopki

Strzemiona Winderen umożliwiają regulację kąta nachylenia stopki – można ją ustawić na płasko, jak i płynnie pochylić o nawet 5 stopni.

Przyczepność i trwałość stopki

Wypustki w kształcie kolca poprawiają przyczepność podeszwy buta do stopki, zapobiegając wyślizgnięciu się nogi ze strzemienia. Wykonana z wytrzymałego i odpornego na ścieranie kompozytu.

Dane techniczne

Metalowa rama została wykonana z wysokiej jakości trwałego aluminium, stopka zaś, jak i górna obudowa absorbera z wytrzymałego kompozytu. Jedno strzemienie waży 560 g co większość jeźdzców określa jako wagę idealną. W trakcie jazdy są właściwie niewyczuwalne.

Komfort dla jeźdźców

Strzemiona Knee Protect Solution, dzięki zastosowaniu inteligentnych materiałów dynamicznie dostosowujących się do masy ciała jeźdźca, pozwlają na komfort jazdy niezależnie od wagi. Stworzone we współpracy z jeźdźcami od poziomu amatora do zawodowca, spełniają oczekiwania wszystkich jeźdźców niezależnie od poziomu wyszkolenia, czy uprawianej dyscypliny.

 

winderen - strzemiona

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Moondust”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *