Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Matte Black

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution to rezultat ambitnej koncepcji „strzemion idealnych”.

Zaprojektowane, aby:

– zmniejszyć obciążenia stawów

– poprawić ułożenie nogi

– zapewnić oparcie stopy w strzemieniu

 

winderen

Nowoczesne rozwiązanie starego problemu! Strzemiona Winderen Knee Protect Solution z systemem absorberów energii kinetycznej zostały zaprojektowane, aby zmniejszyć nacisk na stawy kolanowe i skokowe jeźdźców w trakcie jazdy oraz podczas skoków przez przeszkody. Równocześnie strzemiona Winderen Knee Protect Solution pozwalają na uzyskanie wyjątkowo stabilnego oparcia stopy w strzemieniu.

Utrzymanie stopy w strzemieniu jest problemem dla wielu jeźdźców. Większość sytuacji, w których dochodzi do wysunięcia się strzemienia następuje w momencie odbicia się stopy jeźdźca od stopki strzemienia. System absorbujący zastosowany w strzemionach Winderen w znacznym stopniu zapobiega temu zjawisku. Równocześnie znacząco zmniejsza ryzyko zgubienia strzemienia oraz stracenia równowagi spowodowanej odbiciem się od sztywnych strzemion.

Innowacyjny system absorbujący

Absorber górny

Pochłania energię, która powstała w wyniku nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Działa w momencie lądowania na strzemionach na zeskoku po przeszkodzie, dając jeźdźcowi poczucie pewności i bezpieczeństwa.

Absorber dolny

Pochłania energię, która powstała podczas lądowania na strzemionach, a także pozwala uzyskać stabilne i komfortowe oparcie stopy w strzemieniu.

Przyczepność i trwałość oraz kąt nachylenia stopki

Wykonana z wytrzymałego i odpornego na ścieranie kompozytu stopka, posiada dodatkowo wypustki w kształcie kolca, które zwiększają przyczepność podeszwy buta do stopki, i zapobiegają wyślizgnięciu się nogi ze strzemienia. Strzemiona Winderen umożliwiają takżę indywidualną regulację kąta nachylenia stopki, dając możliwość ustawienia jej na płasko, jak i płynnego pochylenia aż do 5 stopni.

Informacje techniczne

Metalowa rama została wykonana z wysokiej jakości aluminium, stopka zaś, jak i górna obudowa absorbera z wytrzymałego kompozytu. Waga jednego strzemienia to 560 g – nie są ani za lekkie, ani za ciężkie. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu w trakcie jazdy są praktycznie niewyczuwalne.

Waga jeźdźca nie jest istotna

Porównując siły działające na zawodników ważących przykładowo 50 kilogramów i 90 kilogramów, wiemy jak ogromna jest to różnica. System absorpcji energii kinetycznej oraz zastosowanie inteligentnych materiałów dynamicznie dostosowujących się do masy ciała jeźdźca, zapewnia jeźdźcom ten sam komfort bez względu na ich wagę.

Komfort jazdy

Strzemiona zostały opracowane we współpracy z jeźdźcami na różnym poziomie wyszkolenia. Do tej grupy należeli amatorzy i profesjonaliści, skoczkowie, dresażyści i wkkwiści, a także jeźdźcy po przebytych urazach. Dzięki temu udało się stworzyć produkt, który spełnia oczekiwania wszystkich jeźdźców.

 

winderen - strzemiona

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Matte Black”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *