Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Luna Grey

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution to rezultat prac nad „strzemionami idealnymi”.

Zostały zaprojektowane, aby zmniejszyć obciążenie stawów kolanowych i skokowych jeźdźca, zapewnić komfortowe ułożenie nogi, oraz dać niezmienne oparcie stopy w strzemieniu.

winderen

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution z innowacyjnym systemem absorberów energii kinetycznej, zaprojektowane, aby wyraźnie zmniejszyć obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców. Przy tym, pozwalają uzyskać wyjątkowo stabilne oparcie stopy w strzemieniu, co ułatwia pewne i komfortowe przyłożenie łydki.

Stabilne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu to ogromnie ważna kwestia. Większość sytuacji, w których dochodzi do przesunięcia się lub utraty strzemienia następuje wskutek odbicia się stopy jeźdźca od stopki. Absorbery zastosowane w strzemionach Winderen w dużym stopniu zapobiegają temu zjawisku, powodując odczuwalny efekt stabilnego ułożenia stopy. Jednocześnie zmniejszają ryzyko utraty równowagi spowodowanej odbiciem się od sztywnych strzemion.

System absorberów energii

Górny absorber

Ma na celu pochłanianie częśc ienergii powstałej w wyniku nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Znajduje zastosowanie podczas lądowania na strzemionach na zeskoku po przeszkodzie, dzięki czemu jeździec czuje się bezpieczniej i pewniej.

Dolny absorber

Jego rolą jest pochłanianie części energii powstałej przy lądowaniu na strzemionach, a także dawanie stabilnego i komfortowego oparcia stopy w strzemieniu. Idealnie sprawdza się podczas skoków, jak i w trakcie jazd ujeżdżeniowych oraz plenerowych.

Stopka

Strzemiona Winderen umożliwiają indywidualną regulację kąta nachylenia stopki aż do 5 stopni. Została ona wykonana z niezwykle wytrzymałego i odpornego na ścieranie kompozytu. Wypustki dodatkowo poprawiają przyczepność podeszwy buta do stopki, dzięki czemu noga nie wyślizgnie się ze strzemienia.

Informacje techniczne

Rama jest wykonana z wysokiej jakości trwałego aluminium, stopka zaś, oraz górna obudowa absorbera z wytrzymałego kompozytu. Waga jednego strzemienia to 560 g.  Nie są one ani za lekkie, ani za ciężkie – w trakcie jazdy są praktycznie niewyczuwalne.

Komfort dla Ciebie

Strzemiona Winderen powstały we współpracy z jeźdźcami na różnym poziomie wyszkolenia. Od amatorów i  hobbystów, aż po najlepszych jeźdźców zawodowych a także dresażystów i wkkwistów. Sporą część grupy testowej stanowili też jeźdźcy po przebytych urazach skarżący się na bóle kolan i kostek występujące bezpośrednio po treningach. Przyjmując tak szeroką i różnorodną grupę testową, udało się stworzyć produkt, który spełnia oczekiwania jeźdźców bez względu na poziom wyszkolenia, czy uprawianą dyscyplinę.

 

winderen - strzemiona

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Luna Grey”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *