Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Daisy

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution stabilizują oparcie stopy w strzemieniu co sprzyja pewnemu i komfortowemu przyłożeniu łydki.

Poczujesz efekt stabilnego ułożenia stopy niezależnie od wykonywanych elementów czy faz skoku.

Nie są one ani za lekkie, ani za ciężkie. 560 g to waga, którą większość testujących strzemiona jeźdźców określiła jako odpowiednią.

winderen

Innowacyjne strzemiona Knee Protect Solution od marki Winderen  z systemem absorberów energii kinetycznej. Zaprojektowane, aby zmniejszyć obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców w czasie jazdy, zwkłaszcza podczas skoków przez przeszkody. Jednocześnie pozwalają uzyskać wyjątkowo stabilne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu, co pomaga w stabilnym i komfortowym przyłożeniu łydki.

Podczas pracy nad projektem zauważono, że większość sytuacji, w których dochodzi do przesunięcia się lub zgubienia strzemienia następuje wskutek odbicia się stopy jeźdźca od stopki strzemienia w klasycznym sztywnym układzie puślisko-strzemię. Strzemiona Winderen zapobiegają temu zjawisku, powodując efekt stabilnego ułożenia stopy bez względu na wykonywane elementy czy fazy skoku. Znacząco też zmniejszają ryzyko utraty równowagi spowodowanej odbiciem się od sztywnych strzemion.

Dwa systemy absorberów energii kinetycznej

Absorber górny

Jego zadanie to pochłanianie części energii powstałej z bezpośredniego nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Działa głównie podczas lądowania na strzemionach na zeskoku po przeszkodzie, sprawiając, że jeździec czuje się pewniej i bezpieczniej.

Dolny absorber

Ten absorber pochłania część energii powstałej przy lądowaniu na strzemionach, a także daje komfortowe i stabilne oparcie stopy w strzemieniu, zarówno podczas skoków, jak i w trakcie ujeżdżania. Doskonały także podczas jazdy w plenerze.

Regulowany kąt nachylenia stopki

Strzemiona Winderen umożliwiają indywidualną regulację kąta nachylenia stopki, dając możliwość ustawienia jej na płasko, jak i pochylenia aż do 5 stopni.

Przyczepność i trwałość stopki

Stopka została wykonana z wytrzymałego i wyjątkowo odpornego na ścieranie kompozytu. Wypustki w kształcie kolca dodatkowo poprawiają przyczepność podeszwy buta do stopki, zapobiegając wyślizgnięciu się nogi ze strzemienia.

Dane techniczne

Metalowa rama została wykonana z wysokiej jakości trwałego aluminium, stopka zaś, jak i górna obudowa absorbera z wytrzymałego kompozytu. Osiągnięto w ten sposób wagę pojedynczego strzemienia na poziomie 560 g. Większość testujących strzemiona jeźdźców określiła tę wagę jako odpowiednią. W trakcie jazdy są właściwie niewyczuwalne.

Wygoda dla jeźdźców

Strzemiona Knee Protect Solution zostały stworzone we współpracy z jeźdźcami od poziomu hobbystów, poprzez amatorów, aż po jeźdźców zawodowych. Część grupy testowej stanowili także jeźdźcy po przebytych urazach skarżący się na bóle kolan i kostek pojawiające się bezpośrednio po treningach. Celem było stworzenie produktu, który spełni oczekiwania wszystkich jeźdźców niezależnie od poziomu wyszkolenia, czy uprawianej dyscypliny. Ten cel udało się osiągnąć w 100%.

Odczuwalna różnica niezależne od wagi

System absorpcji energii kinetycznej w strzemionach Knee Protect Solution zapewnia jeźdźcom ten sam komfort niezależnie od ich wagi. Wszystko dzięki zastosowaniu inteligentnych materiałów płynnie dostosowujących się do masy ciała jeźdźca.

winderen - strzemiona

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Daisy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *