Menu Zamknij

Strzemiona Winderen Chocolate

1242,00 

Strzemiona Winderen Knee Protect Solution powstały jako efekt prac nad ambitną koncepcją „strzemion idealnych”. Zaprojektowane we współpracy z jeźdźcami hobbystami i amatorami oraz zawodowcami.

Zapewniają niezmienne oparcie stopy w strzemieniu, zmniejszenie obciążenia stawów, poprawne ułożenie nogi,

 

 

winderen

Innowacyjne strzemiona Knee Protect Solution od firmy Winderen  z systemem absorbującym energię kinetyczną. Zostały zaprojektowane, aby zmniejszyć obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców w czasie jazdy, a zwłaszcza podczas skoków przez przeszkody. Jednocześnie strzemiona Knee Protect Solution zapewniają stabilne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu.

Podczas prac projektowych zaobserwowano, że przyczyna przesunięcia się lub zgubienia strzemienia często jest spowodowana odbiciem się stopy jeźdźca od stopki strzemienia w klasycznym sztywnym układzie puślisko-strzemię. Absorbery zastosowane w strzemionach Winderen pozwalają zapobiec temu zjawisku, dając efekt stabilnego ułożenia stopy niezależnie od wykonywanych elementów czy faz skoku. Zznacząco również zmniejszają ryzyko utraty równowagi spowodowanej odbiciem się od sztywnych strzemion.

Dwa absorbery energii kinetycznej

Górny

Pochłania część energii powstałej w wyniku nacisku uchwytu strzemienia na puślisko. Szczególnie podczas lądowania na strzemionach na zeskoku po przeszkodzie. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Dolny

Pochłania część energii, która powstała podczas lądowania na strzemionach. Pomaga również uzyskać stabilne i komfortowe oparcie stopy w strzemieniu, zarówno podczas skoków, jak i w trakcie jazd ujeżdżeniowych oraz plenerowych.

Kąt nachylenia oraz przyczepność stopki

Uwzględniając różne preferencje jeźdźców, strzemiona umożliwiają indywidualną regulację kąta nachylenia stopki -ustawienie jej na płasko, jak i pochylenie aż do 5 stopni. Stopka jest stworzona z wytrzymałego i odpornego kompozytu.  Dodatkowo, wypustki w kształcie kolca, poprawiają przyczepność buta do stopki, i zapobiegają wysunięciu się nogi ze strzemienia.

Informacje techniczne

Metalowa rama jest wykonana z wysokiej jakości trwałego aluminium, stopka zaś, oraz górna część absorbera – z wytrzymałego kompozytu. Waga jednego strzemienia to 560 g. Testujący strzemiona jeźdźcy uznali, że nie są one ani za lekkie, ani za ciężkie. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu są właściwie niewyczuwalne w trakcie jazdy.

Komfort dla Ciebie

Strzemiona stworzono działając we współpracy z jeźdźcami na różnym poziomie wyszkolenia – od amatorów, po jeźdźców zawodowych. Do tej  grupy należeli też skoczkowie, dresażyści i wkkwiści, oraz jeźdźcy po przebytych urazach. Przyjmując tak zróżnicowaną grupę testową, powstał produkt, który spełnia oczekiwania wszystkich jeźdźców niezależnie od poziomu zaawansowania, czy uprawianej dyscypliny.

Strzemiona wykonano w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy znajdzie idealny odcień dla siebie.

 

winderen - strzemiona

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strzemiona Winderen Chocolate”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *