Menu Zamknij

Podkładka korekcyjna pod siodło ujeżdżeniowe Winderen Slim

1368,00 

Podkładka korekcyjna pod siodło ujeżdżeniowe Winderen Slim to jeden z najlepszych produktów na rynku tego typu. Twój koń zasługuje na wygodę i najwyższą jakość.

Podkładka została zaprojektowana na specjalne życzenie zawodników posiadających siodła idealnie dopasowane do swoich koni.

winderen

Back Protect Solution – Slim

Super cienka podkładka Winderen Slim (10 mm grubości) została zaprojektowana na specjalne życzenie zawodników posiadających siodła idealnie dopasowane do swoich koni.

Podkładka korekcyjna

Wersja korekcyjna posiada specjalny pokrowiec, umożliwiający idealne dopasowanie niezależnie od tego, ile wkładów włożysz. Bez względu na konfigurację jaką zastosujesz, panele pozostają w pokrowcu w optymalnym i stabilnym ułożeniu.

Bazą podkładki korekcyjnej są wkłady Back Protect Solution w wersji Comfort o grubości 18mm.

Podkładka korekcyjna to przede wszystkim:

 • 6-punktowe dopasowanie – bardziej precyzyjne dopasowanie do mięśni konia. Środkowy panel pomaga w korekcji ułożenia i przylegania siodła do grzbietu koni łękowatych. Kształt paneli korekcyjnych dopasowywany został do przebiegu mięśni konia w konsultacji z lekarzami weterynarii i fizjoterapeutami.
 • Pojemnik na wkłady korekcyjne – wersja korekcyjna posiada specjalny pokrowiec z elastyczną wstawką która umożliwia idealne dopasowanie pokrowca do wkładu. Bez względu na konfigurację jaką zastosujesz, panele pozostają w pokrowcu w optymalnym i stabilnym położeniu.
 • Wkłady filcowe – zestaw zawiera trzy grubości wkładów: 2, 3 oraz 4 mm. Daje to możliwość korekcji aż do 9 mm, a także płynnej regulacji pożądanej korekty w zakresie od 2 do 9 mm z każdej strony.

 

Zaawansowana technologicznie podkładka pod siodło Winderen Back Protect Solution

Dzięki swojej innowacyjnej pięciowarstwowej budowie zapewnia maksimum przyjemności z jazdy zarówno jeźdźcom, jak i koniom. Winderen połączył naukę i technologię z komfortem i elegancją.

 

winderen - podkładka pod siodło

Korzyści dla konia

 • Dopasowanie – niwelacja punktowych nacisków i równomierny rozkład obciążenia umożliwiające idealne zespolenie siodła i konia w harmonijną całość.
 • Wsparcie mięśni – łatwiejsze rozluźnienie mięśni grzbietu konia oraz umożliwienie ich rozbudowy w czasie codziennych treningów.
 • Płynność ruchów – swobodniejszy i obszerniejszy ruch we wszystkich chodach.
 • Dynamicznie zmniejszony nacisk – złagodzony nacisk na grzbiet konia przy przejściach i w elementach.

 

Korzyści dla jeźdźca

 • Ergonomia – swobodniejsza praca mięśni pleców jeźdźca podczas jazdy.
 • Minimalizacja przeciążeń – zmniejszenie uczucia bólu mięśni pleców po treningach i zawodach.
 • Stabilność siodła – zlikwidowanie efektu pływania i ruchów siodła na boki.

 

Dlaczego jej działanie dla koni i jeźdźców jest tak spektakularne?

Technologia

 • Wymienna powłoka Upper Shell – system wymiennych, dostępnych w wielu kolorach pokrowców pozwala używać jednej podkładki Winderen Back Protect Solution zarówno na treningach, jak i zawodach.
 • Otwarty kłąb – podkładkę pod siodło Winderen Back Protect Solution zaprojektowano z myślą o zapewnieniu maksimum swobody ruchów i zniwelowaniu ucisku na wyrostki kolczyste kręgosłupa.
 • Łatwa w transporcie – podkładkę Winderen Back Protect Solution można w łatwy sposób złożyć, ułatwiając tym samym jej transport oraz przechowywanie.
 • Prosta w pielęgnacji – dzięki zastosowaniu odpornej na zabrudzenia warstwy zewnętrznej Upper Shell podkładka jest łatwa w pielęgnacji. Możemy ją wyczyścić, przecierając nawilżoną gąbką, lub piorąc (po wyjęciu wkładów) w temperaturze 30˚C
 • Różne wymiary – dzięki różnym rozmiarom, bez trudu możesz dobrać swoją podkładkę tak, by elegancko komponowała się z Twoim siodłem.

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Rozmiar

16" – do siodeł 15.5" – 16", 17" – do siodeł 16.5" – 17", 18" – do siodeł 17.5" – 18.5"

Kolor

Coal, Seashell, Claret, Peacock, Terracotta, Blueberry, Caramel, Charcoal, Chocolate, Dark Blue, Pink, Rosso, Emerald, White Pearl/Rose Gold, Charcoal/Rose Gold, Dark Blue/Rose Gold, Grey Goose

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podkładka korekcyjna pod siodło ujeżdżeniowe Winderen Slim”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *