Menu Zamknij

Podkładka korekcyjna pod siodło ujeżdżeniowe Winderen Comfort

1368,00 

Elegancka podkładka ma innowacyjną budowę i zapewni maksimum przyjemności z jazdy zarówno Tobie, jak i Twoim koniom.

Podkładka korekcyjna Winderen została stworzona do siodeł wymagających korekty balansu, abyś mógł jeszcze lepiej dopasować siodło do swojego konia za pomocą jednej podkładki.

Wersja korekcyjna posiada specjalny pokrowiec, umożliwiający idealne dopasowanie niezależnie od tego, ile wkładów włożysz.

winderen

Winderen Back Protect Solution – Comfort

Podkładka korekcyjna Winderen Comfort to podkładka, która pasuje do większości siodeł ujeżdżeniowych.

Podkładka korekcyjna pod siodło

Wersja korekcyjna podkładki posiada specjalny pokrowiec, który umożliwia idealne dopasowanie bez względu na ilość włożonych wkładów. Dzięki temu, panele zawsze pozostają w pokrowcu w optymalnym i stabilnym ułożeniu.

Bazą podkładki są wkłady Back Protect Solution w wersji Comfort o grubości 18mm.

Podkładka korekcyjna to:

 • 6-punktowe precyzyjne dopasowanie do mięśni konia. Środkowy panel pomaga w korekcji ułożenia i przylegania siodła do grzbietu koni łękowatych. Dodatkowo, kształt paneli korekcyjnych dopasowywany został do przebiegu mięśni konia w konsultacji z lekarzami weterynarii i fizjoterapeutami.
 • Wkłady filcowe – w zestawie znajdują się wkłady o trzech grubościach: 2, 3 oraz 4 mm. Daje to możliwość korekcji aż do 9 mm, a także płynnej regulacji pożądanej korekty z każdej strony.
 • Pojemnik na wkłady – wersja korekcyjna posiada specjalny pokrowiec z elastyczną wstawką która umożliwia idealne dopasowanie pokrowca do wkładu.

 

Zaawansowana technologicznie podkładka pod siodło Winderen Back Protect Solution

Innowacyjna pięciowarstwowa budowa zapewnia maksimum przyjemności z jazdy zarówno jeźdźcom, jak i koniom. Winderen połączył naukę i technologię z komfortem i elegancją.

 

winderen - podkładka pod siodło

Korzyści dla konia

 • Dopasowanie – redukcja punktowych nacisków i równomierny rozkład obciążenia.
 • Wsparcie mięśni – rozluźnienie mięśni grzbietu konia oraz umożliwienie ich rozbudowy w czasie treningów.
 • Płynność ruchów – bardziej swobodny ruch we wszystkich chodach.
 • Zmniejszony nacisk – złagodzony nacisk na grzbiet konia przy przejściach i w elementach.

 

Korzyści dla jeźdźca

 • Ergonomia – swobodniejsza praca mięśni pleców jeźdźca podczas jazdy.
 • Minimalizacja przeciążeń – zmniejszenie uczucia bólu mięśni pleców po treningach i zawodach.
 • Stabilność siodła – zlikwidowanie efektu pływania i ruchów siodła na boki.

 

Dlaczego jej działanie jest tak spektakularne?

Technologia Back Protect Solution

 • Wymienna powłoka – system wymiennych, dostępnych w wielu kolorach pokrowców pozwala używać jednej podkładki zarówno na treningach, jak i zawodach.
 • Otwarty kłąb – podkładkę pod siodło zaprojektowano z myślą o zapewnieniu maksimum swobody ruchów i zniwelowaniu ucisku na wyrostki kolczyste kręgosłupa.
 • Prosta w pielęgnacji – dzięki zastosowaniu odpornej na zabrudzenia warstwy zewnętrznej Upper Shell podkładka jest łatwa w pielęgnacji. Można ją wyczyścić, przecierając nawilżoną gąbką, lub piorąc (po wyjęciu wkładów) w temperaturze 30˚C
 • Łatwa w transporcie – podkładkę można w prosty sposób złożyć, ułatwiając tym samym jej transport oraz przechowywanie.
 • Różne wymiary – dzięki różnym rozmiarom, bez problemu możesz dobrać swoją podkładkę tak, by elegancko komponowała się z Twoim siodłem.

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Rozmiar

16" – do siodeł 15.5" – 16", 17" – do siodeł 16.5" – 17", 18" – do siodeł 17.5" – 18.5"

Kolor

Coal, Seashell, Claret, Peacock, Terracotta, Blueberry, Caramel, Charcoal, Chocolate, Dark Blue, Pink, Rosso, Emerald, White Pearl/Rose Gold, Charcoal/Rose Gold, Dark Blue/Rose Gold, Grey Goose

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podkładka korekcyjna pod siodło ujeżdżeniowe Winderen Comfort”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *