Menu Zamknij

Podkładka korekcyjna pod siodło skokowe Winderen Slim

 1140,00

Podkładka korekcyjna pod siodło skokowe Winderen to jeden z najlepszych produktów tego typu na rynku!.  Podkładka została zaprojektowana na specjalne życzenie zawodników posiadających siodła idealnie dopasowane do swoich koni.

Korzyści dla Twojego konia to: zmniejszenie nacisków oraz równomierny rozkład obciążenia, rozluźnienie mięśni grzbietu konia, większa swoboda i płynność ruchu

Korzyści dla Ciebie: swobodniejsza praca mięśni pleców, minimalizacja przeciążeń, większa stabilność siodła

winderen

Podkładka korekcyjna Back Protect Solution – Slim

Super cienka podkładka Winderen Slim, o grubości 10 mm, zaprojektowana jest na specjalne życzenie zawodników posiadających siodła idealnie dopasowane do swoich koni.

Bazą podkładki korekcyjnej są wkłady Back Protect Solution w wersji Comfort o grubości 18mm.

Wersja korekcyjna zawiera specjalny pokrowiec, umożliwiający idealne dopasowanie. Bez względu na ilość wkładów oraz konfigurację jaką zastosujesz, panele pozostają w pokrowcu w optymalnym i stabilnym ułożeniu.

Ponadto, kształt paneli korekcyjnych został dopasowany do przebiegu mięśni konia w konsultacji z fizjoterapeutami i lekarzami weterynarii.

 

Podkładka korekcyjna posiada: 

 • 6-punktowe dopasowanie do mięśni konia. Panel środkowy pomaga w korekcji ułożenia siodła do grzbietu konia.
 • Pojemnik na wkłady – wersja korekcyjna posiada specjalny pokrowiec z elastyczną wstawką która umożliwia idealne dopasowanie pokrowca do wkładu.
 • Wkłady filcowe – zestaw zawiera trzy grubości wkładów: 2, 3 oraz 4 mm.

 

Zaawansowana technologicznie podkładka pod siodło Winderen Back Protect Solution

Pięciowarstwowa budowa zapewnia maksimum przyjemności z jazdy zarówno jeźdźcom, jak i koniom.

 

winderen - podkładka pod siodło

Korzyści dla konia

 • Dopasowanie – niwelacja punktowych nacisków i równomierny rozkład obciążenia umożliwiające idealne zespolenie siodła i konia w harmonijną całość.
 • Wsparcie mięśni – łatwiejsze rozluźnienie mięśni grzbietu konia oraz umożliwienie ich rozbudowy w czasie codziennych treningów.
 • Dynamicznie zmniejszony nacisk – złagodzony nacisk na grzbiet konia przy przejściach i w elementach.

Korzyści dla Ciebie

 • Stabilność siodła – zlikwidowanie efektu pływania i ruchów siodła na boki.
 • Ergonomia – swobodniejsza praca mięśni pleców jeźdźca podczas jazdy.
 • Minimalizacja przeciążeń – zmniejszenie uczucia bólu mięśni pleców po treningach i zawodach.

Dlaczego jej działanie dla koni i jeźdźców jest tak spektakularne?

Technologia

 • Powłoka Upper Shell – system wymiennych, dostępnych w wielu kolorach pokrowców pozwala używać jednej podkładki Winderen Back Protect Solution zarówno na treningach, jak i zawodach.
 • Otwarty kłąb – podkładkę pod siodło Winderen Back Protect Solution zaprojektowano z myślą o zapewnieniu maksimum swobody ruchów i zniwelowaniu ucisku na wyrostki kolczyste kręgosłupa.
 • Łatwa w transporcie – podkładkę Winderen Back Protect Solution można w łatwy sposób złożyć, ułatwiając tym samym jej transport oraz przechowywanie.
 • Prosta w pielęgnacji – dzięki zastosowaniu odpornej na zabrudzenia warstwy zewnętrznej Upper Shell podkładka jest łatwa w pielęgnacji. Można zatem ją wyczyścić, przecierając nawilżoną gąbką, lub piorąc w temperaturze 30˚C
 • Różne wymiary – bez trudu możesz dobrać swoją podkładkę tak, by elegancko komponowała się z Twoim siodłem.

Sprawdź też jakie inne produkty Winderen znajdziesz w Stiplu.

Rozmiar

16" – do siodeł 15.5" – 16", 17" – do siodeł 16.5" – 17", 18" – do siodeł 17.5" – 18.5"

Kolor

Coal, Seashell, Claret, Peacock, Terracotta, Blueberry, Caramel, Charcoal, Chocolate, Dark Blue, Pink, Rosso, Emerald, White Pearl/Rose Gold, Charcoal/Rose Gold, Dark Blue/Rose Gold, Grey Goose

Marka

Winderen

Dla firmy Winderen konie zawsze były największą pasją i częścią życia. Główny celem firmy jest pracowanie tylko nad tymi projektami, które naprawdę mogą poprawić codzienny komfort koni i jeźdźców, zarówno podczas treningu, jak i w stajni. Ilekroć zauważono możliwość poprawy wygody jeźdźca i jego konia, a rynek jeździecki nie oferował satysfakcjonujących rozwiązań, Winderen rozwijał własny pomysł. W ten sposób doświadczenie zawodowe coraz bardziej splatało się z hobby. Firma dba o to, aby sprzęt powodował jak najmniej dyskomfortu dla konia i nie zakłócał jego naturalnego ruchu i fizjologii. Ma to na celu osiągnięcie maksymalnego relaksu zarówno konia, jak i jeźdźca. Taka harmonia zapewnia najbardziej zdrowy, efektywny i przyjemny trening. Firmę Winderen tworzą osoby z ogromną pasją do jeździectwa i koni. Obserwując na co dzień świat jeździecki od środka, dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się konie i jeźdźcy. W swojej pracy Winderen często konsultuje się z ekspertami z różnych dziedzin, w tym z chemikami, fizykami, specjalistami biomechaniki i lekarzami weterynarii. Wszystkie te wysiłki mają na celu znalezienie najlepszych i optymalnych rozwiązań. Przy tworzeniu każdego produktu Winderen najpierw przygotowuje prototypy. Następnie bardzo często zmienia je i ulepsza, aż do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Droga do końcowego efektu może być długa i trudna, ale każde skuteczne rozwiązanie zawsze jest tego warte. Winderen wierzy, że globalne podejście jest idealne, jeśli chodzi o znalezienie innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Chcąc jednak zachować pełną kontrolę nad każdym etapem procesu i niezmiennie wysoką jakość, decyduje się na produkcję swoich produktów lokalnie, w Polsce. Produkty Winderen rozwiązują wiele, często nietypowych, problemów. Ich skuteczność zarówno w przewidywanych, jak i nieoczekiwanych sytuacjach jest potwierdzeniem, że firma obrała właściwą drogę.
winderen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podkładka korekcyjna pod siodło skokowe Winderen Slim”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *