Menu Zamknij

Pasza Musli Zonder Subli

 131,00

Pasza Musli Zonder Subli to bezowsowe musli dla koni, z dodatkiem magnezu i dużą ilością włókna. Przeznaczona dla koni słabo trawiących skrobie i cukry. Nie zawiera GMO. Ponadto, dodatek lucerny idealnie uzupełnia organizm konia o aminokwasy egzogenne.

Wartościowy olej dodaje dobrej energii i poprawia trawienie. Natomiast pulpa jabłkowa poprawia smakowitość musli, dlatego nadaje się dla nawet najbardziej wybrednych koni.

Opakowanie 20 kg

Kategoria: Tagi: , ,

Pasza Musli Zonder Subli

musli zonder subli

Pasza Musli Zonder Subli to specjalistyczne musli dla koni bez owsa i melasy, za to z dodatkiem magnezu i dużą ilością włókna. Przeznaczona dla koni słabo trawiących skrobie i cukry. Musli pozbawione jest składników GMO. Ponadto Zonder zawiera dodatek lucerny, który idealnie uzupełnia organizm konia o aminokwasy egzogenne. Natomiast dodatek oleju dodaje energii i poprawia trawienie. Z kolei pulpa jabłkowa poprawia smakowitość musli – dlatego nadaje się dla nawet najbardziej wybrednych koni.

Musli bezowsowe dla koni pracujących – pasza Musli Zonder Subli

Pasza Zonder może być podawana wszystkim koniom pracującym w szczególności kucom i koniom zimnokrwistym. Bardzo duży dodatek biotyny poprawia stan kopyt i sierści. Musli bezowsowe wzbogacono również o dodatek magnezu, który działa dobrze na końskie mięśnie i łagodzi stres oraz nerwowość. Pasze można podawać dla koni po ochwacie i z problemami trawiennymi. Dzięki dodatkowi pulpy jabłkowej, poprawiono smakowitość.

Zawiera 11,5% białka, 4% tłuszczu oraz włókno na poziomie 16,4%.

Musli Subli to naturalna kompozycja takich składników: płatki jęczmienne, płatki kukurydziane, lucerna, nasiona słonecznika, jęczmień, płatki grochu, olej lniany, pulpa jabłkowa, tlenek magnezu, pulpa z cykorii, skrobia ziemniaczana, fosforan monowapniowy, chlorek sodu, węglan wapnia, olej słonecznikowy. Ponadto, zawiera niezbędne minerały: Wapń, Fosfor, Sód, Potas, Magnez, Selen, Cynk,  Żelazo, Mangan, Kobalt, Jod, Miedź. A także dodatki witaminowe: Witamina A, D3, E, K3, B1, B1, B3, B5, B6, B9, B12 oraz Biotyna.

musli subli

Dawka dla konia powinna być dostosowana do rasy, masy ciała, wieku i rodzaju wykonywanej pracy. Zalecane dawkowanie:

jako dodatek do owsa: 0,3-0,6 kg na 100 kg masy ciała na dzień; pełnoporcjowo: 3-6 kg na dzień.

Można podawać na mokro. Polecamy podzielić na 3 – 5 porcji.

 

Musli dla koni

Musli to rodzaj paszy, w której gołym okiem można dostrzec wszystkie składniki. Wszystkie muesli marki Subli zaprojektowano tak aby w pełni zaspokoić potrzeby pokarmowe koni. Zawarte w nich witaminy i minerały odpowiadały zapotrzebowaniu koni. Musli to bardzo aromatyczne, smakowite i chrupiące pasze. Właściciele koni już od dawna rozumieją, że podawanie owsa nie jest wskazane. Powoduje on nadpobudliwość (zawiera zbyt duże dawki energii), może być przyczyną wrzodów. Nie dostarcza także wszystkich minerałów i innych mikroskładników, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju zwierzęcia, jego dobrej kondycji oraz wigoru. Owies nie zawiera także wszystkich aminokwasów, które stanowią budulec na przykład masy mięśniowej lub kostnej. Konie karmione w sposób tradycyjny mogą mieć także problemy z nadwagą. Oczywiście niekiedy dodatek owsa jest niezbędny w diecie, ale nie może on stanowić samodzielnej bazy.

Musli to idealna propozycja dla koni, które są wybredne. Stanowi mieszankę różnych ziaren, takich jak proso, kukurydza, pszenica, jęczmień oraz ziół. Niekiedy w produktach można znaleźć sieczki, dostarczające potrzebne włókno i dodatek elektrolitów. Wszelkie informacje na temat składu są zawsze dostępne, można je także skonsultować z dietetykiem. Konie karmione zrównoważoną dietą cieszą się doskonałym zdrowiem, ich stawy są elastyczne, mięśnie dobre odżywione i rozwinięte. Kondycję koni widać na pierwszy rzut oka: lśniąca sierść i mocne kopyta to wizytówka i duma opiekuna.

Waga 20 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pasza Musli Zonder Subli”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *