Menu Zamknij

Pasza musli Vito Marstall

231,60 

Pasza musli Vito Marstall to specjalistyczna pasza o śladowej zawartości skrobi i cukru, szczególnie przeznaczona dla koni podatnych na schorzenia metaboliczne i miopatie. To skoncentrowana dawka witamin i minerałów. Zapewnia pełne pokrycie potrzeb pokarmowych nawet przy zadawaniu niewielkiej ilości paszy.

Pełnowartościowe włókno i tłuszcz zapewniają optymalny poziom energii koniowi poddawanemu lekkim i średnim obciążeniom.

Opakowanie: worek 20 kg

Kategoria: Tagi: , ,

Pasza musli Vito Marstall

Opakowanie: worek 20 kg

pasza musli vito

Pasza musli Vito Marstall to specjalistyczna pasza o śladowej zawartości skrobi i cukru przeznaczona dla koni z tendencją do ochwatu, PSSM, choroby Cushinga, EMS i mięśniochwatu. Odpowiednia także dla koni wrzodowych poddawanych lekkim i średnim obciążeniom. Pasza nie zawiera melasy i ziaren zbóż, co skutkuje minimalną zawartość skrobi i cukrów prostych. Ponadto, wysoka zawartość węglowodanów strukturalnych zapewnia bardzo słabą reakcję glikemiczną i insulinową. Pasza musli Vito to skoncentrowana dawka witamin i minerałów.

Pasza musli Vito Marstall – pasza o niskiej zawartości węglowodanów niestrukturalnych

Vito to specjalistyczna pasza bez zbóż i melasy w składzie, zawierająca śladowe ilości węglowodanów strukturalnych (skrobi i cukru). Wykazuje bardzo słabą reakcję glikemiczną i insulinową. Pasza w szczególności przeznaczona dla koni podatnych na schorzenia metaboliczne i miopatie wynikające z zaburzeń przebiegu przemiany materii, takie jak ochwat, PSSM, EMS, oraz mięśniochwat. Pasza musli Vito spełnia również wymagania żywieniowe koni cierpiących na chorobę Cushinga oraz wrzody żołądka i jelit.

Dzieki wysokiej zawartości włókna, konie powoli przeżuwają paszę, co wspomaga procesy trawienne i zapewnia poczucie sytości. Makro- i mikroelementy, witaminy i aminokwasy zapewniają pełne pokrycie potrzeb pokarmowych nawet przy zadawaniu niewielkiej ilości paszy. Naturalne dodatki jak suszona marchew (organiczny β-karoten) i płatkowany czosnek podnoszą wartość pokarmową i urozmaicają paszę.

Pełnowartościowe włókno i tłuszcz zapewniają optymalny poziom energii koniowi poddawanemu lekkim i średnim obciążeniom.

Pełnowartościowe pasze dla koni typu musli

pasza musli marstall

Firma Marstall specjalizuje się w produkcji pełnowartościowych pasz musli dla koni. Ich struktura i bogaty skład sprawiają, że nasze musli są chętnie pobierane przez konie. Dodatek sieczki, ziół i innych komponentów bogatych we włókno wydłuża czas przeżuwania paszy, dzięki czemu podczas jedzenia wydziela się znacznie więcej śliny zabezpieczającej żołądek przed działaniem kwasu solnego. Ziarna zbóż poddawane są specjalnej obróbce hydrotermicznej, dzięki której pasze są lekkostrawne i dobrze przyswajane przez konie. To wszystko pozwala nam znacząco zredukować ryzyko dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym wystąpienia kolki.

W ofercie firmy znajdziesz pasze zarówno dla koni rekreacyjnych i sportowych różnych dyscyplin, hodowlanych, źrebiąt oraz rasowych o specyficznych wymaganiach żywieniowych, jak i cierpiących na przewlekłe schorzenia, które wymagają zastosowania odpowiedniej diety.

Aby osiągnąć zamierzone efekty, należy karmić konie zgodnie z zaleceniami podanymi w opisie produktu i na opakowaniu.

Waga 20 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pasza musli Vito Marstall”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *