Menu Zamknij

Pasza musli Faser-Light Marstall

 170,00

Pasza musli Faser-Light Marstall to lekkostrawna, probiotyczna pasza przeznaczona w szczególności dla koni z problemami układu pokarmowego, koni na rekonwalescencji, oraz koni z nadwagą.

Wysoka koncentracja witamin i mikroelementów pozwala na stosowanie paszy Faser-Light jako uzupełnienia do porcji siana, bez konieczności suplementacji.

Opakowanie: worek 15 kg

Kategoria: Tagi: , ,

Pasza musli Faser-Light Marstall

Opakowanie: worek 15 kg

pasza marstall

Pasza musli Faser-Light Marstall to lekkostrawna, probiotyczna pasza przeznaczona w szczególności dla koni cierpiących na dolegliwości układu pokarmowego. To doskonały wybór także dla koni na rekonwalescencji lub lekko pracujących z tendencją do schorzeń metabolicznych i nadwagi. Pasza jest bezzbożowa, nisko energetyczna, o minimalnej zawartości skrobi i cukrów prostych. Ma niską zawartość białka, natomiast wysoką zawartość włókna i probiotyków oraz wysoką koncentrację minerałów i witamin.

Pasza musli Faster-Light Marstall – pasza dla koni z nadwagą

pasza marstallPasza Faser-Light powstała z myślą o koniach poddawanych lekkim obciążeniom i stojących, dla których pasze zbożowe są zbyt treściwe. Wysoki poziom glukozy pasz zbożowych może z czasem prowadzić do zaburzeń przemiany materii wywołując reakcję insulinową. Natomiast, przy niewielkiej ilości ruchu dieta zbożowa u koni z zaburzeniami metabolicznymi nieuchronnie prowadzi do nadwagi. Faser-Light zawiera składniki bogate w aktywnie włókna, które działając w jelitach, zapewniają uczucie sytości i stymulują rozwój prawidłowej flory bakteryjnej. Dodatkowo, struktura paszy wydłuża proces jej przeżuwania i zwiększa wydzielanie śliny. Włókno zaś wraz z odpowiednią ilością świeżej wody wypełnia przewód pokarmowy przyspieszając pasaż treści jelitowej i optymalizując gospodarkę wodną i elektrolitową w jelicie.

Pasza Faser-Light dzięki wysokiej zawartości włókna oraz niskiej podaży skrobi będzie również doskonałym wyborem dla koni cierpiących na chorobę wrzodową i z tendencją do kolek.

Koncentracja witamin i mikroelementów pozwala na stosowanie paszy Faser-Light jako jedynie uzupełnienia w dawce z sianem, bez konieczności suplementacji.

Pełnowartościowe pasze dla koni typu musli

pasza musli marstall

Firma Marstall specjalizuje się w produkcji pełnowartościowych pasz musli dla koni. Ich struktura i bogaty skład sprawiają, że nasze musli są chętnie pobierane przez konie. Dodatek sieczki, ziół i innych komponentów bogatych we włókno wydłuża czas przeżuwania paszy, dzięki czemu podczas jedzenia wydziela się znacznie więcej śliny zabezpieczającej żołądek przed działaniem kwasu solnego. Ziarna zbóż poddawane są specjalnej obróbce hydrotermicznej, dzięki której pasze są lekkostrawne i dobrze przyswajane przez konie. To wszystko pozwala nam znacząco zredukować ryzyko dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym wystąpienia kolki.

W ofercie firmy znajdziesz pasze zarówno dla koni rekreacyjnych i sportowych różnych dyscyplin, hodowlanych, źrebiąt oraz rasowych o specyficznych wymaganiach żywieniowych, jak i cierpiących na przewlekłe schorzenia, które wymagają zastosowania odpowiedniej diety.

Aby osiągnąć zamierzone efekty, należy karmić konie zgodnie z zaleceniami podanymi w opisie produktu i na opakowaniu.

Waga 15 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pasza musli Faser-Light Marstall”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *