Menu Zamknij

Pasza International Sports Racing St Hippolyt

130,80 

Pasza International Sports Racing St. Hippolyt została opracowana specjalnie dla koni użytkowanych sportowo. Zaprojektowano ją wspólnie z renomowanym instytutem badawczym KER (Kentucky Equine Research) w USA. Formuła paszy International Sports opiera się o długotrwałe badania naukowe prowadzone w renomowanych ośrodkach naukowo-badawczych na całym świecie.

Opakowanie 20 kg

Kategoria: Tagi: , ,
st hippolyt

Pasza International Sports Racing St Hippolyt

Pasza International Sports Racing St Hippolyt

International Sports Racing

Pasza International Sports St. Hippolyt została opracowana specjalnie dla koni użytkowanych sportowo. Zaprojektowano ją wspólnie z renomowanym instytutem badawczym KER (Kentucky Equine Research) w USA. Formuła paszy International Sports opiera się o długotrwałe badania naukowe prowadzone w renomowanych ośrodkach naukowo-badawczych na całym świecie. Jej najwyższa jakość została potwierdzona w czasie Igrzysk Olimpijskich, w trakcie których konie nią karmione uzyskały doskonałe rezultaty. Mieszanka ta znalazła duże zainteresowanie wsród jeźdźców klasy olimpijskiej.

Naukowo zatwierdzona pasza dla koni wyczynowych

 • niska zawartość skrobi i cukru
 • bogata w tłuszcze
 • wysoka zawartość minerałów i witamin pochodzenia organicznego
 • nie zawiera ziół
 • podnoszacą sprawność

W świecie sportów konnych, KER – Kentucky Equine Research Institute – jest synonimem doskonałych wyników i sukcesu. Celem wszystkich badań prowadzonych przez KER jest poprawa zdrowia i kondycji fizycznej koni. KER prowadzi analizę gęstości kości oraz aparatu ruchu u koni. Wiedza ta stała się podstawą do stworzenia linii produktów dla koni najwyższej klasy – International Sport. W Niemczech partnerem KER jest firma St. Hippolyt.

Pasze firmy St. Hippolyt zawierają umiarkowaną ilość skrobi, co wpływa korzystnie na proces trawienia. Liczne badania instytutu KER dowiodły, że pasze, które są obfite w skrobię podnoszą poziom cukru we krwi, co skutkuje znacznym spadkiem sprawności. Niewłaściwy poziom skrobi prowadzi również do spadku energii i kondycji. Poza tym badania KER dowiodły, że dieta uboga w skrobię, a bogata w tłuszcze i włókna, pozytywnie wpływa na pracę serca i podnosi wytrzymałość.

Dieta oparta na paszy ubogiej w skrobię wpływa na zmniejszenie produkcji potu, polepsza wydajność oddychania komórkowego i redukuje problemy trawienne. Redukcja poziomu insuliny w krwiobiegu usprawnia tolerancje na stres i zmniejsza nadmierny temperament.

Skład paszy

płatki jęczmienne, płatki kukurydziane, włókna buraków cukrowych, ziarna owsa, melasa z buraków cukrowych, cięta lucerna, kiełki jęczmienne, siemię lniane, kiełki pszenne, otręby pszenne, olej z kiełków kukurydzianych, olej lniany i słonecznikowy, syrop jabłkowy, kiełki kukurydzy, wytłoki z jabłek, sól himalajska, maczka z glonów morskich, drożdże piwne, pestki słonecznika, siekane siano.

Składniki:

 • Białko surowe 11,0 %
 • Włókna surowe 7,0 %
 • Tłuszcz surowy 8,0 %
 • Popiół surowy 6,0 %
 • Strawne białko surowe 92 g/kg
 • Strawna energia 12,5 MJ/kg
 • Skrobia 28,0 %
 • Związki cukrów 6,0 %

Pierwiastki ilościowe:

Wapń 1,0 %
Fosfor 0,6 %
Magnez 0,3 %
Sód 0,4 %
Potas 0,8 %

Pierwiastki śladowe (na 1kg):

Żelazo* 210 mg
Cynk* 150 mg
Mangan* 100 mg
Miedź* 45 mg
Jód* 1,5 mg
Kobalt* 1,0 mg
Selen* 0,7 mg
*głównie w formie związków organicznych

Marka

St. Hippolyt

Właściwe karmienie konia, oparte na jego potrzebach to główny aspekt utrzymania zdrowego konia. Z marką St. Hippolyt znajdziesz odpowiedzi i wyjaśnienia dotyczące żywienia koni w oparciu o potrzeby. Firma opracowała koncepcje, dzięki którym można osiągnąć niezwykłe rezultaty nawet w trudnych sytuacjach problemowych. Przy odpowiedniej mieszance pasz, właściciele koni utrzymają swoich towarzyszy w dobrym zdrowiu i sprawności oraz zapewnią im witalność na starość. Wiele trudności można poprawić, a nawet rozwiązać dzięki dostosowanemu żywieniu. St. Hippolyt spiera Cię w odżywianiu Twojego konia w sposób zrównoważony i dostosowany do potrzeb. Przede wszystkim właściciele koni chcą, aby ich zwierzęta były zdrowe, zmotywowane i zdolne do dobrej pracy. Zewnętrzne oznaki dobrego samopoczucia konia to lśniąca sierść, zdrowa skóra i jędrne kopyta. Zdolność do jazdy i niezawodność to tylko niektóre z innych czynników. St. Hippolyt opracowuje rozwiązania i produkty dostosowane do potrzeb, które rozwiązują różne problemy związane z żywieniem konia. Oprócz wieloletniego doświadczenia empirycznego zespół posiada również specjalistyczną wiedzę z zakresu biologii molekularnej, nauk o żywieniu i medycyny sportowej. Marka St. Hippolyt słynie ze swoich idealnie skomponowanych mieszanek leczniczych. Składniki w nich zawarte są bowiem całkowicie naturalne, a odpowiednie ich zestawienie wpływa skutecznie na regenerację i wzmocnienie koni. W ofercie St. Hippolyt znajdziesz szeroki wybór pasz, musli, sieczek i suplementów, bogatych w witaminy, minerały oraz białko. Oferowane mieszanki kliniczne idealnie sprawdzą się także na ochwat, nadwagę, alergię oraz nietolerancje pokarmowe u koni. Łagodne ich działanie zapobiega dodatkowo podrażnieniom układu pokarmowego, więc można je podawać koniom nawet po operacji oraz w okresie rekonwalescencji. Stosowanie ich regularnie wpłynie też na poprawę wyglądu sierści i uzupełnienie niedoborów w diecie konia. St. Hippolyt posiada także specjalistyczne produkty dla koni aktywnych, otyłych, starszych, chorych, źrebiąt oraz ciężarnych klaczy.
st hippolyt

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pasza International Sports Racing St Hippolyt”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *