Menu Zamknij

Pasza DieetMix Musli Subli

 148,00

Pasza DieetMix Musli Subli to wyjątkowa, niskoenergetyczna pasza dla koni bez zbóż i melasy. Musli można podawać wszystkim koniom. W szczególności zalecana dla kuców i koni otyłych jak również nadwrażliwych na skrobię, insulinoopornych z syndromem metabolicznym.

Paszę marki Subli pozbawiono zbóż i melasy za to wzbogacowo we włókno surowe, witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Przeznaczona dla koni słabo trawiących skrobie i cukry, ponieważ zawiera małe ilości tych składników. Musli jest dietetyczne, składa się głównie z lucerny, a mimo to nie zawiera dużo białka.

Opakowanie 20 kg

Kategoria: Tagi: , ,

Pasza DieetMix Musli Subli

Pasza Subli DieetMix Musli

Pasza Subli DieetMix Musli to wyjątkowa, niskoenergetyczna pasza dla koni bez zbóż i melasy. Musli można podawać wszystkim koniom. W szczególności zalecana dla kuców i koni otyłych jak również nadwrażliwych na skrobię, insulinoopornych z syndromem metabolicznym.

Paszę marki Subli pozbawiono zbóż i melasy za to wzbogacowo we włókno surowe, witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Przeznaczona dla koni słabo trawiących skrobie i cukry, ponieważ zawiera małe ilości tych składników. Musli jest dietetyczne, składa się głównie z lucerny, a mimo to nie zawiera dużo białka.

Na zaburzenia metaboliczne – pasza DieetMix Musli Subli

Pasza idealna dla koni z wrzodami żołądka, wzdęciami i kolkami. Alkalizuje organizm zwierzęcia. Pomoże również odbudować tkankę mięśniową, ponieważ zawiera takie aminokwasy jak lizyna, metionina, cysteina.

Zawiera pełen kompleks witamin z grupy B oraz Witamina E, A, D3 i K. Pasza jest wzbogacona o dodatek magnezu, który działa dobrze na końskie mięśnie, łagodzi stres oraz nerwowość. W składzie posiada również duży dodatek biotyny, który wzmocni kopyta i sierść.

Pulpa jabłkowa poprawia smakowitość paszy, co sprawia, że z chęcią zjadają je nawet najbardziej wybredne konie. Mała zawartość cukrów i skrobi sprawia, że pasza może być podawana koniom i kucom ochwatowym! Zawiera 11,9% białka, 4,9% tłuszczu, 5,6% skrobi oraz włókno na poziomie 27%.

Skład musli Subli to: lucerna, nasiona słonecznika, pulpa jabłkowa, chleb świętojański, płatki fasoli, płatki grochu, olej lniany, glicerol, skrobia ziemniaczana, tlenek magnezu, pulpa z cykorii, fosforan monowapniowy, chlorek sodu, węglan wapnia, olej słonecznikowy

Ponadto, zawiera niezbędne minerały: Wapń, Fosfor, Sód, Potas, Magnez, Selen, Cynk,  Żelazo, Mangan, Kobalt, Jod, Miedź. A także dodatki witaminowe: Witamina A, D3, E, K3, B1, B1, B3, B5, B6, B9, B12 oraz Biotyna.

musli subli

Dawka dla konia powinna być dostosowana do rasy, masy ciała, wieku i rodzaju wykonywanej pracy. Przy wszelkich wątpliwościach prosimy o kontakt lub odsyłamy do konsultacji z weterynarzem/ trenerem, który zna konia. Proponowane dawkowanie: jako dodatek do owsa: 0,3-0,6 kg na 100 kg masy ciała na dzień; pełnoporcjowo: 3-6 kg na dzień.

Koń musi mieć stały dostęp do czystej, pitnej wody. Paszę zalecamy podzielić na 3-5 porcji. Można podawać na mokro.

 

Musli dla koni

Musli dla koni to rodzaj paszy, w której gołym okiem można dostrzec wszystkie składniki. Wszystkie muesli marki Subli zaprojektowano tak aby w pełni zaspokoić potrzeby pokarmowe koni. Zawarte w nich witaminy i minerały odpowiadały zapotrzebowaniu koni. Musli to bardzo aromatyczne, smakowite i chrupiące pasze. Właściciele koni już od dawna rozumieją, że podawanie owsa nie jest wskazane. Powoduje on nadpobudliwość (zawiera zbyt duże dawki energii), może być przyczyną wrzodów. Nie dostarcza także wszystkich minerałów i innych mikroskładników, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju zwierzęcia, jego dobrej kondycji oraz wigoru. Owies nie zawiera także wszystkich aminokwasów, które stanowią budulec na przykład masy mięśniowej lub kostnej. Konie karmione w sposób tradycyjny mogą mieć także problemy z nadwagą. Oczywiście niekiedy dodatek owsa jest niezbędny w diecie, ale nie może on stanowić samodzielnej bazy.

Musli to idealna propozycją dla koni, które są wybredne. Stanowi mieszankę różnych ziaren, takich jak proso, kukurydza, pszenica, jęczmień oraz ziół. Niekiedy w produktach można znaleźć sieczki, dostarczające potrzebne włókno i dodatek elektrolitów. Wszelkie informacje na temat składu są zawsze dostępne, można je także skonsultować z dietetykiem. Konie karmione zrównoważoną dietą cieszą się doskonałym zdrowiem, ich stawy są elastyczne, mięśnie dobre odżywione i rozwinięte. Kondycję koni widać na pierwszy rzut oka: lśniąca sierść i mocne kopyta to wizytówka i duma opiekuna.

Waga 20 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pasza DieetMix Musli Subli”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *