Menu Zamknij

Pasza Basis Muesli Subli

124,80 

Pasza Basis Muesli Subli to pełnowartościowe pieczone musli dla koni z drobnymi granulkami. Idealnie przy średnim obciążeniu pracą, o wysokiej przyswajalności i smakowitości. Stanowi doskonały wybór dla niejadków i koni wybrednych.

Pasza Subli zawiera niską ilość białka i dobrą proporcję włókna do skrobi. Zawiera niezbędne aminokwasy – lizynę i metioninę – w łatwo przyswajalnej formie. Dodatkowo, poprzez pieczenie poprawiono jej smakowitość i strawność. Musli z granulkami dostarcza odpowiednią energię na cały dzień i podczas treningu.

Opakowanie 20 kg

Kategoria: Tagi: , ,

Pasza Basis Muesli Subli

Pasza Basis Muesli

Pasza Basis Muesli Subli to pieczone musli dla koni z drobnymi granulkami. Idealnie sprawdza się przy średnim obciążeniu pracą. Pasza o wysokiej przyswajalności i smakowitości stanowi doskonały wybór dla koni wybrednych.

Pasza holenderskiej marki Subli zawiera niewielką ilość białka i dobrą proporcję włókna do skrobi. Ponadto zawiera niezbędne aminokwasy – lizynę i metioninę – w łatwo przyswajalnej formie. Dodatkowo, poprzez pieczenie poprawiono jej smakowitość i strawność. Musli z granulkami dostarcza odpowiednią energię na cały dzień i podczas treningu. Zapewnia zdrowe, wartościowe, pełnoporcjowe posiłki bez konieczności podawania owsa.

Dla niejadków – pasza Basis Muesli Subli

Musli z granulkami powstało z myślą o koniach średniopracujących. Można stosować ją w połączeniu z innymi paszami dla koni sportowych, podnosząc w ten sposób smakowitość posiłku. Pszenica jako podstawowy komponent w połączeniu z kukurydzą i jęczmieniem pomogą przybrać na wadze koniom szczupłym, a przy odpowiedniej pracy utrzymają dobrą ilość tkanki tłuszczowej. Zawiera 10,3% białka, 3% tłuszczu, 31% skrobi oraz włókno na poziomie 10,9%.

Skład musli Subli to wpełni naturalna kompozycja: pszenica, kukurydza, jęczmień, granulki owsiane, owies, owies opiekany, lucerna, melasa, kreda, sól. Ponadto, zawiera niezbędne minerały: Wapń,  Fosfor, Sód, Potas, Magnez, Selen, Cynk,  Żelazo, Mangan, Kobalt, Jod, Miedź. A także dodatki witaminowe: Witamina A, D3, E, K3, B1, B1, B3, B5, B6, B9, B12 oraz Biotyna.

musli subli

Dawka paszy dla koni powinna być dostosowana do rasy, masy, wieku i rodzaju wykonywanej pracy. Proponowane dawkowanie paszy dla koni pracujących: Dla konia o masie ciała 200 kg: 0,5 kg (bez pracy) – 1,3 kg (lekki wysiłek); dla konia 600 kg: 1,5 kg (bez pracy) – 2 kg (lekki wysiłek)

Koń musi mieć stały dostęp do czystej, pitnej wody. Paszę zalecamy podzielić na 3-5 porcji.

 

Musli Subli dla koni

Musli dla koni to rodzaj paszy, w której gołym okiem można dostrzec wszystkie składniki. Wszystkie muesli marki Subli zaprojektowano tak aby w pełni zaspokoić potrzeby pokarmowe koni. Zawarte w nich witaminy i minerały odpowiadały zapotrzebowaniu koni. Musli to bardzo aromatyczne, smakowite i chrupiące pasze. Właściciele koni już od dawna rozumieją, że podawanie owsa nie jest wskazane. Powoduje on nadpobudliwość (zawiera zbyt duże dawki energii), może być przyczyną wrzodów. Nie dostarcza także wszystkich minerałów i innych mikroskładników, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju zwierzęcia, jego dobrej kondycji oraz wigoru. Owies nie zawiera także wszystkich aminokwasów, które stanowią budulec na przykład masy mięśniowej lub kostnej. Konie karmione w sposób tradycyjny mogą mieć także problemy z nadwagą. Oczywiście niekiedy dodatek owsa jest niezbędny w diecie, ale nie może on stanowić samodzielnej bazy.

Musli to idealna propozycją dla koni, które są wybredne. Stanowi mieszankę różnych ziaren, takich jak proso, kukurydza, pszenica, jęczmień oraz ziół. Niekiedy w produktach można znaleźć sieczki, dostarczające potrzebne włókno i dodatek elektrolitów. Wszelkie informacje na temat składu są zawsze dostępne, można je także skonsultować z dietetykiem. Konie karmione zrównoważoną dietą cieszą się doskonałym zdrowiem, ich stawy są elastyczne, mięśnie dobre odżywione i rozwinięte. Kondycję koni widać na pierwszy rzut oka: lśniąca sierść i mocne kopyta to wizytówka i duma opiekuna.

Waga 20 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pasza Basis Muesli Subli”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *